Sport

EURO 2020 - Menetrend és eredmények

Kövesse velünk a labdarúgó Európa-bajnokságot, szurkoljon futball-válogatottunknak a Magyar Hírlap oldalán! 

Alábbi táblázatainkban minden lejátszott mérkőzés után frissülő információkat talál az EURO 2020 csoportjainak állásáról, megtekintheti és nyomon követheti a torna menetrendjét és a kieséses szakasz lebonyolítását is. A táblázatok telefonról vagy táblagépről megtekintve balra húzással nézhetőek végig!

Jó szurkolást kíván a Magyar Hírlap szerkesztősége!

EURO 2020 - Menetrend és eredmények
EURO 2020 - A labdarúgó Európa-bajnokság trófeája
Fotó: Niklas HALLE'N / AFP

A CSOPORTOK ÁLLÁSA

A csoportok első két helyezettje, valamint a legjobb négy harmadik helyezett jut tovább a nyolcaddöntőbe. A biztos továbbjutókat sárga kiemeléssel jelöljük majd!

A-csoport 
(Baku és Róma)
M GY D V LG KG GK PONTOK
Olaszország 3 3 0 0 7 0 7 9
Wales 3 1 1 1 3 2 1 4
Svájc 3 1 1 1 4 5 -1 4
Törökország 3 0 0 3 1 8 -7 0
B-csoport 
(Koppenhága
és Szentpétervár)
M GY D V LG KG GK PONTOK
Belgium 2 2 0 0 5 1 4 6
Oroszország 2 1 0 1 1 3 -2 3
Finnország 2 1 0 1 1 1 0 3
Dánia 2 0 0 2 1 3 -2 0
C-csoport 
(Bukarest
és Amszterdam)
M GY D V LG KG GK PONTOK
Hollandia 2 2 0 0 5 2 3 6
Ukrajna 2 1 0 1 4 4 0 3
Ausztria 2 1 0 1 3 3 0 3
Észak-Macedónia 2 0 0 2 2 5 -3 0
D-csoport 
(London
és Glasgow)
M GY D V LG KG GK PONTOK
Csehország 2 1 1 0 3 1 2 4
Anglia 2 1 1 0 1 0 1 4
Horvátország 2 0 1 1 1 2 -1 1
Skócia 2 0 1 1 0 2 -2 1
E-csoport 
(Sevilla
és Szentpétervár)
M GY D V LG KG GK PONTOK
Svédország 2 1 1 0 1 0 1 4
Szlovákia 2 1 0 1 2 2 0 3
Spanyolország 2 0 2 0 1 1 0 2
Lengyelország 2 0 1 1 2 3 -1 1
F-csoport 
(BUDAPEST
és München)
M GY D V LG KG GK PONTOK
Franciaország 2 1 1 0 2 1 1 4
Németország 2 1 0 1 4 3 1 3
Portugália 2 1 0 1 5 4 1 3
MAGYARORSZÁG 2 0 1 1 1 4 -3 1

Magyarázat:   M=lejátszott mérkőzések száma, GY=győzelmek száma, D=döntetlenek száma, V=vereségek száma, LG=lőtt gólok száma, KG=kapott gólok száma, GK=gólkülönbség, pontok=lejátszott mérkőzések alatt szerzett pontok száma

MENETREND ÉS EREDMÉNYEK

CSOPORTKÖR
június 11., péntek

Törökország–Olaszország

(A csoport, 1. forduló - Róma, 21:00)

0 - 3
június 12., szombat

Wales–Svájc

(A csoport, 1. forduló - Baku, 15:00)

1 - 1

Dánia–Finnország

(B csoport, 1. forduló - Koppenhága, 18:00)

0 - 1

Belgium–Oroszország

(B csoport, 1. forduló - Szentpétervár, 21:00)

3 - 0
június 13., vasárnap

Anglia–Horvátország

(D csoport, 1. forduló - London, 15:00)

1 - 0

Ausztria –Észak-Macedónia

(C csoport, 1. forduló - Bukarest, 18:00)

3 - 1

Hollandia–Ukrajna

(C csoport, 1. forduló - Amszterdam, 21:00)

3 - 2
június 14., hétfő

Skócia–Csehország

(D csoport, 1. forduló - Glasgow, 15:00)

0 - 2

Lengyelország–Szlovákia

(E csoport, 1. forduló - Szentpétervár, 18:00)

1 - 2

Spanyolország–Svédország

(E csoport, 1. forduló - Sevilla, 21:00)

0 - 0
június 15., kedd

MAGYARORSZÁG–Portugália

(F csoport, 1. forduló - Budapest, 18:00)

0 - 3

Franciaország–Németország

(F csoport, 1. forduló - München, 21:00)

1 - 0
június 16., szerda

Finnország–Oroszország

(B csoport, 2. forduló - Szentpétervár, 15:00)

0 - 1

Törökország–Wales

(A csoport, 2. forduló - Baku, 18:00)

0 - 2

Olaszország-Svájc

(A csoport, 2. forduló - Róma, 21:00)

3 - 0
június 17., csütörtök

Ukrajna–Észak-Macedónia

(C csoport, 2. forduló - Bukarest, 15:00)

2 - 1

Dánia–Belgium

(B csoport, 2. forduló - Koppenhága, 18:00)

1 - 2

Hollandia–Ausztria

(C csoport, 2. forduló - Amszterdam, 21:00)

2 - 0
június 18., péntek

Svédország–Szlovákia

(E csoport, 2. forduló - Szentpétervár, 15:00)

1 - 0

Horvátország–Csehország

(D csoport, 2. forduló - Glasgow, 18:00)

1 - 1

Anglia-Skócia

(D csoport, 2. forduló - London, 21:00)

0 - 0
június 19., szombat

MAGYARORSZÁG–Franciaország

(F csoport, 2. forduló - Budapest, 15:00)

1 - 1

Portugália–Németország

(F csoport, 2. forduló - München, 18:00)

2 - 4

Spanyolország-Lengyelország

(E csoport, 2. forduló - Sevilla, 21:00)

1 - 1
június 20., vasárnap

Svájc–Törökország

(A csoport, 3. forduló - Baku, 18:00)

3 - 1

Olaszország–Wales

(A csoport, 3. forduló - Róma, 18:00)

1 - 0
június 21., hétfő

Észak-Macedónia–Hollandia

(C csoport, 3. forduló - Amszterdam, 18:00)

― - ―

Ukrajna–Ausztria

(C csoport, 3. forduló - Bukarest, 18:00)

― - ―

Oroszország–Dánia

(B csoport, 3. forduló - Koppenhága, 21:00)

― - ―

Finnország-Belgium

(B csoport, 3. forduló - Szentpétervár, 21:00)

― - ―
június 22., kedd

Horvátország–Skócia

(D csoport, 3. forduló - Glasgow, 21:00)

― - ―

Csehország-Anglia

(D csoport, 3. forduló - London, 21:00)

― - ―
június 23., szerda

Szlovákia-Spanyolország

(E csoport, 3. forduló - Sevilla, 18:00)

― - ―

Svédország–Lengyelország

(E csoport, 3. forduló - Szentpétervár, 18:00)

― - ―

Portugália–Franciaország

(F csoport, 3. forduló - BUDAPEST, 21:00)

― - ―

Németország–MAGYARORSZÁG

(F csoport, 3. forduló - München, 21:00)

― - ―

Az egyenes kieséses szakasz egyes mérkőzéseinek győztesei továbbjutnak a következő körbe, a vesztes csapatok kiesnek a kontinenstornáról. A harmadik helyért nem játszanak mérkőzést.

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ

NYOLCADDÖNTŐK

június 26., szombat

A2–B2 - (Amszterdam, 18:00)

― - ―
A1–C2 - (London, 21:00) ― - ―
június 27., vasárnap
C1–D3/E3/F3 - (BUDAPEST, 18:00) ― - ―
B1–A3/D3/E3/F3 - (Sevilla, 21:00) ― - ―
június 28., hétfő
D2–E2 - (Koppenhága, 18:00) ― - ―
F1–A3/B3/C3 - (Bukarest, 21:00) ― - ―
június 29., kedd
D1–F2 - (London, 18:00) ― - ―
E1–A3/B3/C3/D3 - (Glasgow, 21:00) ― - ―

NEGYEDDÖNTŐK

július 2., péntek

6. nyolcaddöntő győztese–5. nyolcaddöntő győztese

(Szentpétervár, 18:00)

― - ―

4. nyolcaddöntő győztese–2. nyolcaddöntő győztese

(München, 21:00)

― - ―
július 3., szombat

3. nyolcaddöntő győztese–1. nyolcaddöntő győztese

(Baku, 18:00)

― - ―

8. nyolcaddöntő győztese–7. nyolcaddöntő győztese

(Róma, 21:00)

― - ―

ELŐDÖNTŐK

július 6., kedd

2. negyeddöntő győztese–1. negyeddöntő győztese

(London, 21:00)

― - ―
július 7., szerda

4. negyeddöntő győztese–3. negyeddöntő győztese

(London, 21:00)

― - ―
DÖNTŐ
július 11., vasárnap

A döntő

(London, 21:00)

― - ―

Kitölthető menetrend

Az MTI által közreadott menetrend kattintásra nagyítható!

A 2021. június 11-én kezdődő labdarúgó Európa-bajnokság programja csoportok szerint
A 2021. június 11-én kezdődő labdarúgó Európa-bajnokság programja csoportok szerint
Fotó: MTI

Stadionok

EURO 2020 - Helyszínek és stadionok
EURO 2020 - Helyszínek és stadionok
Fotó: MTI

A helyszínekről és a stadionokról itt olvashat többet!