Krónika

Ötmilliárdot érő rendszám

Naná, hogy Dubajban döntötték meg a világrekordot

Egy dúsgazdag licitáló világrekordot jelentő, 55 millió dirhamot (5,13 milliárd forint) fizetett egy ritka rendszámtábláért - jelentette a Bloomberg.

Ötmilliárdot érő rendszám
Képünk illusztráció - ez is dubaji rendszám, de nem ér milliárdokat
Fotó: automotor.hu

Az Emirates Auction közlése szerint szombati jótékonysági árverésükön lelt új gazdára a P 7-es rendszám. Úgy tudni, hogy a bevételt Mohammed bin Rashid sejk, dubaji uralkodó globális élelmiszersegély-kezdeményezése, az 1 Billion Meals Endowment kapja majd - írta meg a liner.hu.

Mivel az ultragazdagok már nem tudnak mit kezdeni gigantikus vagyonukkal, az Egyesült Arab Emírségekben szokássá vált, hogy jótékonysági célokra árverezik el az ilyen jellegű rendszámokat.

A legutóbbi árverés azonban egy világrekordot jelentő esemény volt, ugyanis megdöntötte a 2008-ban felállított rekordot, amikor is Saeed Abdul Ghaffar Khouri helyi üzletember 52,2 millió dirhamot fizetett egy Abu Dhabi 1-es számmal ellátott rendszámtábláért.

Dubaj már évek óta az egyik legbiztonságosabb hely az ultragazdagok számára, hiszen egész nap villoghatnak vagyonukkal, miközben teljesen adómentesen élhetnek. Eközben azonban a világ minden más részén a várható gazdasági visszaesés miatt aggódnak, noha az emírség ebből semmit sem érez az elszálló olajáraknak köszönhetően, melyekből igen szépen profitálnak.

Kapcsolódó írásaink

Dubajtól Budapestig

ĀDombóvári Tamás: A tér minden pontjából mást lát az ember – fontos a napszak is, mert az sem mindegy, hogy milyen erősek éppen a fények