Életmód
Ezek az ételek a hosszabb élet reményével kecsegtetnek
A napi menünek tartalmaznia kell A- és C-vitaminban gazdag termékeket

Ahogy Scharffenberg megjegyezte, a napi menünek tartalmaznia kell olyan termékeket, amelyek nagy mennyiségű A- és C-vitamint tartalmaznak.
„Azoknál az embereknél, akik mindennap salátákat esznek, jelentősen csökken a halálozás kockázata, ezért én is elkezdtem zöldsalátákat fogyasztani” – magyarázta a 102 éves táplálkozási szakértő.
Ezenkívül Scharffenberg azt javasolta, hogy az étrendből hagyják ki az ultrafeldolgozott élelmiszereket, ezért a természetellenes öntetekkel és hússal készült salátákat ne fogyasszák. Azt is javasolta, hogy kerüljük a telített zsírokat – tette közzé a Lenta.
Általánosságban elmondható, hogy jobb vegetáriánus étrendet követni, valamint abbahagyni a dohányzást és az alkoholfogyasztást – zárta gondolatait a táplálkozási szakértő.