Életmód
Tudta, hogy a szivacsokon és mosogatórongyokon veszélyes paraziták élnek?
Az ilyen rongyok használata gyulladásos és fertőző betegségekhez vezethet
„A zárt, párás helyiségben történő tárolás során a nedves felületen lévő textileken és szivacsokon a kórokozók és gombák különböző telepei jelenhetnek meg. Az ilyen szivacs használata a bőr és a nyálkahártyák gyulladásos és fertőző betegségeit okozhatja: mikózisok, molluscum contagiosum, demodecosis, bőrgyulladás. Még nemi betegségek is előfordulhatnak” – figyelmeztetett a biológus.
A szakértő szerint a természetes szálakból készült textil körülbelül három hétig használható, a mesterséges pedig akár hat hétig is. A higiéniai tárgy élettartamát meghosszabbíthatja a mosogatógép vagy a mosógép használatával - tanácsolta a biológus. Szozykin megjegyezte, hogy ezután a szivacsot vagy flanelt a szabadban, a nap sugarai alatt kell szárítani.
Figyelmeztetett, hogy bármilyen anyagból készült flanelt ki kell cserélni, ha megváltozik a színe és a szaga. Sozykin rámutatott, hogy a szivacs vagy a luffa kiválasztása egyéni preferenciáktól függ. A biológus pontosította, hogy a szintetikus szivacsok használata allergiás reakciót okozhat.
Drágábbak és rövidebb élettartamúak a természetes szálakból készült, különböző keménységű szivacsok. Ezek nem mérgezők, a bőr számára hasznos ionokat tartalmaznak, lehetővé teszik a kozmetikai termékek jobb asszimilációját. Célszerű kozmetológussal konzultálni, és a bőrtípus, a használat gyakorisága és célja alapján kiválasztani a szivacsot vagy többféle szivacsot” – zárta Szozykin.