Életmód
Az orvos elárulta hogy hat a nők egészségére az alkohol
Ezekről a mellékhatásokról kevesen tudnak
Ez egy olyan kérdés, amelyet az orvosnál tett látogatáskor feltehetnek önnek, és ennek jó oka van. Az orvosok szerint ugyanis zavarhatja az elsődleges női nemi hormonok, az ösztrogén és a sárgatesthormon termelését és egyensúlyát. Az NHS szerint sokan mérsékelt ivónak tartják magukat. A valóságban azonban sokan többet isznak, mint az alacsony kockázatú irányelvek, amelyek szerint ha heti 14 egységnél kevesebbet fogyasztunk, az alacsony kockázatú ivásnak számít.
Bár néhány ital elfogyasztása általában ártalmatlan, Mike Kocsis, a Balance My Hormones hormon-egészségügyi szakértője elárulta, hogy az alkohol befolyásolhatja a menstruációs ciklusokat, valamint mást is előidézhet, például a policisztás petefészek szindrómát (PCOS) és az endometriózist. Figyelmeztetett, hogy azoknál a nőknél, akik szintén túlzottan isznak, akár a menopauza is korábban kezdődhet.
Az alkohol befolyásolja a peteérést szabályozó hormonok – a luteinizáló hormon (LH) és a tüszőstimuláló hormon (FSH) – felszabadulását, amely növelheti a meddőség kockázatát – fejtette ki Mike Kocsis, aki hozzátette, hogy ezek az alkohol okozta hormonális egyensúlyhiányok „hozzájárulhatnak az érzelmi instabilitáshoz”, a hangulatingadozásokhoz vagy akár a szorongás és a depresszió fokozott tüneteihez is.
A szakember arra is kitért, hogy az életkor, a genetika és az általános egészségi állapot befolyásolhatja, hogy az alkohol hogyan hat az ember hormonjaira. Elmondta, hogy valaki, akinek egészségügyi problémái vannak, „érzékenyebb” lehet az alkohol negatív hatásaira, mint annak, akinek nincsenek ilyen problémái, de azt is megjegyezte, hogy „fontos megérteni, hogyan hat az alkohol a szervezetre, hogy megalapozott döntéseket hozhassunk az egészségünkre való odafigyelés érdekében” – írja a Mirror.