Egészség

Elképesztő számok

Egy kutatás szerint minden 15. ember élt már át lövöldözést

Egy friss kutatás megdöbbentő adatokról számolt be, miután kiderült, hogy minden 15. ember élt már át lövöldözést az Amerikai Egyesült Államokban – írja a Health Daily.

Elképesztő számok
Képünk illusztráció
Fotó: Anadolu via AFP/Adri Salido

A szakértők a kutatás során arra jutottak, hogy a kiemelkedően magas számok ráadásul az elmúlt harminc év termékei, hiszen az iskolai lövöldözések a kilencvenes évek vége óta jelentenek egyre nagyobb problémát Amerika-szerte. Ennek megfelelően azonban a kutatók felhívták arra is a figyelmet, hogy ez egyúttal azt is jelenti, hogy az Z generáció tagjai különösen nagy veszélynek vannak kitéve ebből a szempontból, hiszen a szakemberek szerint az 1999-es columbine-i mészárlás vízválasztó volt.

Középiskolai mészárlás Columbine-ban

1999. április 20-án két, az iskola akkori végzős diákja, Eric David Harris és Dylan Bennet Klebold álmokfutása során felfegyverezve több mint 15 embert öltek meg, majd magukkal is végeztek. Ez volt az Amerikai Egyesült Államok egyik legsúlyosabb iskolai lövöldözése.

A kutatók szerint az elmúlt években azonban egyre súlyosabb lett a helyzet, ez pedig a számokon is meglátszik.

A mentális következmények pedig egy eddig nem ismert, újfajta problémát is prezentálnak.

A jövőben a szakemberek szerint még több hasonló eset lehet, így már nem az a kérdés, hogy a környezetünkben történik-e ilyen eset, hanem az, hogy mikor.

Kapcsolódó írásaink