Sport

Megvan a névsor

Összeállt a a maratoni kajak-kenu világ- és Európa-bajnokságon induló magyar csapat

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöksége szerdán elfogadta a maratoni világ- és Európa-bajnokságra utazó keret névsorát.

Megvan a névsor
A vb-csapat tagja lesz Kisbán Zsófia
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A kontinensviadalt július 25. és 28. között Poznanban, a vb-t pedig szeptember 19. és 22. között a horvátországi Metkovicban rendezik.

A csapatok két válogató alapján alakultak ki – közölte honlapján az MKKSZ.

A kajakos Kiszli Vanda mindkét világversenyen a klasszikus maratoni távon és a rövid körön is elindul, míg a kontinensviadalon Czéllai-Vörös Zsófiával párosban is rajthoz áll majd. Az Atomerőmű SE kajakosa címvédőként lesz ott az Eb és a vb hosszútávú futamain, valamint az előbbi szám rövid körének is ő a regnáló bajnoka. A vb-n Kőhalmi Emese triplázik: egyesben 3,4 kilométeren és a klasszikus maratoni távon, párosban pedig Csikós Zsókával is elindul.

Az Eb-csapat:
kajak:
férfiak:
K-1 rövid kör: Sellyei Csanád (Váci Kajak-Kenu SE), Péli Zalán (Hármaspálya SE)
K-1: Erdőssy Csaba István (Graboplast Győri VSE), Péli
K-2: Boros Adrián, Erdélyi Tamás; Varga Olivér, Aradi Bátor Gergő (mindkettő Graboplast Győri VSE)

nők:
K-1 rövid kör: Kiszli Vanda (Atomerőmű SE), Csépe Panna (UTE)
K-1: Kiszli, Czéllai-Vörös Zsófia (Graboplast Győri VSE)
K-2: Csépe, Sinkó Panna Krisztina (UTE, Lágymányosi Spari); Kiszli, Czéllai-Vörös

kenu:
férfiak:
C-1 rövid kör: Soltész Péter (Tokaji Vízisport Club), Pluzsik Mihály (Szentendrei Kajak-Kenu SE)
C-1: Soltész, Zsidai Máté (KSI SE)
C-2: Pluzsik, Horváth-Milvich Benedek (Szentendrei Kajak-Kenu SE, BKV Előre SC)

nők:
C-1 rövid kör: Kisbán Zsófia (Lágymányosi Spari), Matkovics Lili Sára (KSI SE)
C-1: Matkovics

A vb-csapat:

kajak:
férfiak:
K-1 rövid kör: Sellyei, Péli
K-1: Erdőssy, Kolozsvári Brúnó (Graboplast Győri VSE)
K-2: Boros, Erdélyi; Noé Bálint, Kulifai Tamás (Budapesti Honvéd, MTK)

nők:
K-1 rövid kör: Kiszli, Kőhalmi Emese (KKNKKA)
K-1: Kiszli, Kőhalmi
K-2: Csépe, Sinkó; Csikós Zsóka, Kőhalmi (Szolnoki Kajak-Kenu Klub, KKNKKA)

kenu:
férfiak:
C-1 rövid kör: Soltész, Pluzsik
C-1: Soltész, Laczó Dániel (SZVTSZ Vízisport Szakosztály)
C-2: Pluzsik, Horváth-Milvich; Fodor Nicholas, Soltész (KKNKKA, Tokaji Vízisport Club)

nők:
C-1 rövid kör: Kisbán, Matkovics
C-1: Kisbán, Matkovics

Kapcsolódó írásaink