Budapesti győzelmek a jégkorong Erste Ligában

Az alapszakasz megnyerésére hajtó Budapest Jégkorong Akadémia legyőzte a vendég DVTK-t, míg a felsőházba jutásért küzdő FTC a Dunaújvárosi Acélbikáknál bizonyult jobbnak

A magyar bajnoki címvédő FTC célja, hogy elcsípje az ötödik helyet, és ezért nem engedhette meg magának, hogy kikapjon az utolsó előtti helyen szerénykedő Dunaújvárostól.

A zöld–fehér Kreisz (középen) 2 góllal terhelte meg a dunaújvárosiak hálóját
Fotó: fradi.hu

Már a 8. percben 2–0-ra vezetett a zöld–fehér alakulat, ám a meccs derekára váratlanul egyenlített a DAB. A záró játékrész elejét ismét megnyomta a Fradi, duplázott, a végén pedig ütött még egy üres kapus gólt is.

FTC-TELEKOM–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 5–2 (2–0, 0–2, 3–0)
Tüskecsarnok, 422 néző. V: Nagy A., Mach, Mizsák, Árkovics
FTC: Nagy Kristóf – Hrabal 1, Seregély Máté (1) / Kärmeniemi, Marva / Boros, Mesikämmen / Kucsma – Kulmala 1, Nagy G. (2), Sointu / Kestilä, Tóth A., Turbucz / Bán (1), Kreisz B. 2 (1), Tóth Gergő 1 (1) / Farkas Lőrinc (2). Edző: Fodor Szabolcs
DAB: Jarvinen – Brus 1 (1), Varga A. / Kmec, Svars / Lammi, Léránt / Vas Márk – Embrich, Ödman Hadzinikolic 1 (1), Valtola (1) / Dézsi Bence, Somogyi B., Szalma / J. Mihalik, Ribcsik, Szabó Cs. / Horváth Á., Marosi, Strenk O. Edző: Niko Eronen
Kapura lövések: 42–26
Gól – emberelőnyből: 1/0, ill. 1/0

A BJA-ra nehezebb ellenfél várt, a DVTK a Brassóval csatázik az alapszakasz harmadik helyéért, ám most a fővárosiak a 4. percben előnyhöz jutottak, majd hamarjában egy-egy emberelőnyös gól született mindkét oldalon. A folytatásban is gyorsan két gólt szerzett a házigazda, a miskolciaknak nem volt esélyük, a végén pedig kaptak még egy-egy emberelőnyös és -hátrányos találatot. A meccset Kirils Galoha és Kiss Roland verekedése zárta le.

BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC–DVTK JEGESMEDVÉK 6–1 (2–1, 2–0, 2–0)
Vasas Jégcentrum, 273 néző. V: Timár, Németh M., Gottlibet, Balla
BJA HC: Farkas R. – Pozsgai, Szabó B. / Gőz, Garát / Vorobev (1), Tóth Gergely 1 / K. Varga – Culigin (3), Galoha 2 (1), Djumics 1 (1) / Elo 1, Viikilä, Schlekmann / Tóth R. 1, Nagy Krisztián, Szita / Ravasz, Ritter (1), Molnár B. Edző: Kangyal Balázs
DVTK: Voris – Wehrs 1, Ilvessuo / Kiss R., Vojtkó / Bennett, Szirányi B. / Illés – Lövei, Blasko (1), Mattyasovszky / Galajda, Razumnjak (1), Miskolczi / Berdnyikov, Páterka, Kulesov / Vas J., Ritó, Farkas M. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 44–26
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 6/1

Eredmények:
FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (2–0, 0–2, 3–0)
Budapest JAHC–DVTK Jegesmedvék 6–1 (2–1, 2–0, 2–0)

Az Erste Liga állása: 1. Gyergyói HK 75, 2. Budapest JAHC 73, 3. DVTK 64...5. FTC 54...9. Dunaújváros 25, 10. FEHA19 14 pont.

Az 1-6. helyezettek a negyeddöntőbe jutnak, míg a 7-10. helyezettek a rájátszásba jutásért csatáznak.