Sport
Dumfries főszereplésével negyeddöntős a holland válogatott

Az első nyolcaddöntőben a világranglistán harmadik holland és a 18. amerikai csapat küzdött a továbbjutásért. Szerencsére nem lett igaza a korábbi amerikai válogatott Stuart Holdennek, aki azt jósolta, hogy valószínűleg csak a hosszabbításban vagy tizenegyespárbajban dől el a továbbjutás.
Az esélyesebb hollandok már a tizedik percben megszerezték a vezetést, Dumfries beadását Depay lőtte a jobb alsóba. A 46. percben Dumfries remek csel után adott pontos labdát az érkező Blindnek, aki szintén a jobb alsóba lőtt. A kétgólos vezetés után a hollandok több helyzetet kihagytak, majd egy védelmi hiba után a 76. percben Wrigh egy szerencsés góllal szépített.

A gól után az amerikaiak lelkesen támadni kezdtek, erre a hollandok gyors kontrákra válaszoltak, s Dumfries két gólpassz után a 81. percben kilenc méterről a hálóba lőtt (3–1). Ezzel folytatódott a hollandok sikersorozata, Louis van Gaal vezetésével a tavalyi Európa-bajnokság óta nem szenvedtek vereséget, a mérlegük 14 győzelem és öt döntetlen. A két válogatott korábban tétmérkőzésen még nem játszott egymással, az öt eddigi barátságos meccsből négyet a hollandok, egyet az amerikaiak nyertek. A hollandok – 1974, 1978, 1994, 1998, 2010 és 2014 után – hetedszer jutottak vb-n a negyeddöntőbe.
A sérülése után remekül játszó Depay szerint több góllal is nyerhettek volna, de a lényeg, hogy simán bejutottak a negyeddöntőbe. Van Gaal a szélső hátvéd Dumfries teljesítményét dicsérte, s szerinte az első két góljuk nagyon látványos támadásból született.
Az amerikai csapat legjobbja, a gólt előkészítő és a csapatot végig a hátán cipelő Pulisic volt, aki épp felépült a kezdésre.
Az Egyesült Államok kilencedszer játszott nyolcaddöntőt, eddig csak egyszer, 2002-ben jutott tovább. Hollandia az Argentína–Ausztrália-párharc győztesével játszik negyeddöntőt pénteken.