Sport

Téli olimpia Pekingben, téli futball-világbajnokság Katarban

Sportnaptár. Kézilabda, birkózó és öttusa Európa-bajnokságon is szurkolhatunk – A Giro d’Italia három szakaszát rendezik hazánkban

Idén is több nemzetközi verseny házigazdája lesz Magyarország. Január 13–30. között a 15. férfi kézilabda Európa-bajnokság mérkőzéseit az új budapesti kézilabda arénában, a szegedi Pick Arénában, a debreceni Főnix Arénában, valamint Kassán és Pozsonyban rendezik.

Téli olimpia Pekingben, téli futball-világbajnokság Katarban
A magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott érmekért küzdhet a pekingi téli olimpián
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar válogatott Budapesten a hollandokkal, a portugálokkal és Izlanddal találkozik a csoportkörben. A tavaszi budapesti birkózó Európa-bajnokság után augusztusban Székesfehérváron az öttusázók kontinensviadalát rendezik. Magyarország ad otthont a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny első három szakaszának május 6–8-án.

Nemzetközi szinten kiemelkedő esemény lesz a pekingi téli olimpia februárban és a katari labdarúgó-világbajnokság, a sportág történetének első téli vb-je november 21. és december 18. között. A 2022-es versenynaptár azonban még korántsem teljes, a koronavírus-járvány miatt több sportágban egyelőre nincs meg számos viadal időpontja és helyszíne. Az év kiemelkedő sporteseményei:

Január:
1–14. Dakar-rali, Szaúd-Arábia
9–II. 6. Labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája, Kamerun
10–16. Műkorcsolya Európa-bajnokság, Tallinn
13–30. Férfi kézilabda Európa-bajnokság, Magyarország és Szlovákia
17. Labdarúgás, FIFA-gála, Zürich
17–30. Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne
22–23. Jégkorong, Magyar Kupa négyesdöntő, Székesfehérvár

Február:
3–12. Labdarúgó-klubvilágbajnokság, Egyesült Arab Emírségek
4–20. Téli olimpia, Peking
7–11. 66. Bocskai István nemzetközi ökölvívó-emlékverseny, Debrecen
15–16. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő
16–20. Asztalitenisz Európa-kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
19–24. Nemzetközi fedett pályás öttusaverseny, Budapest
21–27. Tenisz fedettpályás országos bajnokság
22–23. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők
24. Férfi kosárlabda-világbajnoki selejtező, Magyarország–Montenegró
26–27. Atlétikai fedettpályás országos bajnokság, Nyíregyháza
27. Svéd-rali, világbajnoki futam, Umea

Március:
2. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország–Spanyolország
3–6. Gyorskorcsolya-világbajnokság, Hamar
4–6. West End férfi és női párbajtőr Grand Prix, Budapest
4–14. Téli paralimpia, Peking
5. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Spanyolország–Magyarország
8–9. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő
10–13. Sírepülő-vb, Vikersund
12–13. Atlétikai dobó Európa Kupa
15–16. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő
18–20. Gerevich–Kovács–Kárpáti férfi kard világkupaverseny, Budapest
18–20. Atlétikai fedettpályás világbajnokság, Belgrád
18–20. Rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokság, Montreal
18–27. Légfegyveres Európa-bajnokság, Hamar
20. Forma–1, Bahreini Nagydíj, Szahír
21–27. Műkorcsolya-vb, Montpellier
27. Forma–1, Szaúdi Nagydíj, Dzsidda
28.–IV. 3. Birkózó Európa-bajnokság, Budapest
31. FIFA-kongresszus, Doha

Április:
1. Labdarúgás, a 2022-es katari világbajnokság csoportjainak sorsolása
5–6. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések
9–10. Öttusa országos bajnokság, Budapest
10. Forma–1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne
12–13. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
24. Forma–1, Emilia Romagna Nagydíj, Imola
26–27. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések
26.–V. 1. Öttusa-világkupaverseny, Budapest
29.–V. 1. Cselgáncs Európa-bajnokság, Szófia

Május:
2–8. Jégkorong, divízió I/A-világbajnokság, Ljubljana
3–4. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
6–21. Női ökölvívó-világbajnokság, Isztambul
6–29. Kerékpár, Giro d’Italia (rajt Budapesten)
8. Forma–1, Miami Nagydíj, Miami
11. Labdarúgó Magyar Kupa-döntő, Puskás Aréna
11–15. Kerékpár, Tour de Hongrie
11–15. Karate Európa-bajnokság, Gaziantep
13–29. Vizes világbajnokság, Fukuoka
13–29. Jégkorong-vb, Tampere, Helsinki
14. Labdarúgás, OTP Bank Liga, 33. (utolsó) forduló
16.–VI .6. Tenisz, francia nyílt teniszbajnokság, Párizs
18. Labdarúgó Európa-liga-döntő, Sevilla
21–31. Férfi ökölvívó Európa-bajnokság, Jereván
22. Női labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, Torinó
22. Forma–1, Spanyol Nagydíj, Barcelona
23–31. Asztalitenisz-világbajnokság, Csengtu
25. Labdarúgó Konferencia Liga-döntő, Tirana
28. Labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, Szentpétervár
29. Forma–1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo

Június:
4. Labdarúgó Nemzetek Ligája: Magyarország–Anglia
4–5. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Budapest
7. Labdarúgó Nemzetek Ligája: Olaszország–Magyarország
11. Labdarúgó Nemzetek Ligája: Magyarország–Németország
12. Forma–1, Azeri Nagydíj, Baku
14. Labdarúgó Nemzetek Ligája: Anglia–Magyarország, London
15–19. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Tel-Aviv
18–19. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő, Köln
19. Forma–1, Kanadai Nagydíj, Montreal
24–26. Atlétikai országos bajnokság
27.–VII. 10. Wimbledoni teniszbajnokság

Július:
1–24. Kerékpár, Tour de France
3. Forma–1, Brit Nagydíj, Silverstone
6–31. Női labdarúgó Európa-bajnokság, Anglia
7–17. Világjátékok, Birmingham (Egyesült Államok)
10. Forma–1, Osztrák Nagydíj, Spielberg
12–17. Női vízilabda-világliga, Szuperdöntő
15–23. Vívó-világbajnokság, Kairó
15–24. Atlétikai világbajnokság, Eugene
24. Forma–1, Francia Nagydíj, Le Castellet
24–30. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál
24–31. Öttusa-világbajnokság, Cancún
25–30. Férfi vízilabda, világliga, Szuperdöntő
31. Forma–1, Magyar Nagydíj, Hungaroring

Augusztus:
1–8. Futócéllövő-világbajnokság, Chateauroux
3–7. Kajak-kenu világbajnokság, Halifax
6–14. Lovas Világjátékok, Herning
7-14. Cselgáncs-világbajnokság, Taskent
10. Labdarúgó Európai Szuperkupa, Helsinki
11–21. Multisport Európa-bajnokság, München (atlétika, kajak-kenu, asztalitenisz, torna, evezés, strandröplabda, kerékpár, sportmászás, triatlon)
11–17. Vizes Európa-bajnokság, Róma
14–21. Öttusa Európa-bajnokság, Székesfehérvár
15–30. Olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság, Moszkva
18–21. Evezés országos bajnokság, Szeged
19.–IX. 11. Kerékpár, Vuelta a Espana
26.–IX. 11. Röplabda férfi világbajnokság, Oroszország
27.–IX. 10. Vízilabda Európa-bajnokság, Split
28. Forma–1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
29.–IX. 11. Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York

Szeptember:
1–18. Férfi kosárlabda Európa-bajnokság, Prága, Köln, Tbiliszi, Berlin, Milánó
1–4. Kajak-kenu ifjúsági és U23-as világbajnokság, Szeged
4. Forma–1, Holland Nagydíj, Zandvoort
10–18. Birkózó-világbajnokság, Belgrád
11. Forma–1, Olasz Nagydíj, Monza
14–18. Ritmikus gimnasztika világbajnokság, Szófia
17–25. Evezés világbajnokság, Racice
18. Gyorsaságimotoros-vb, Aragóniai Nagydíj, Aragón
21–25. Négyesfogat-hajtó-vb, Pratoni del Vivaro
22.–X. 1. Női kosárlabda-világbajnokság, Sydney
23. Labdarúgó Nemzetek Ligája: Németország–Magyarország
23.–X. 15. Röplabda női világbajnokság, Hollandia és Lengyelország
25. Forma–1, Orosz Nagydíj, Szocsi
26. Labdarúgó Nemzetek Ligája: Magyarország–Olaszország

Október:
2. Forma–1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr
9. Torna szerenkénti országos bajnokság, Budapest
9. Forma–1, Japán Nagydíj, Szuzuka
12–25. Olimpiai kvalifikációs puska-, pisztoly-világbajnokság, Kairó
23. Forma–1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin
23. Gyorsaságimotoros-vb, Malajziai Nagydíj, Sepang
29.–XI. 6. Torna-világbajnokság, Liverpool
30. Forma–1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros
31.–XI. 6. Női tenisz WTA-világbajnokság, Sencsen

November:
4–20. Kézilabda, női Európa-bajnokság, Szlovénia, Észak-Macedónia, Montenegró
13. Forma–1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo
20. Forma–1, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi
21.–XII. 18. Labdarúgó-vb, Katar
25-27. Torna mesterfokú ob

December:
16–18. Vívó országos bajnokság, Budapest
16–22. Rövidpályás úszó-vb, Kazany

Kapcsolódó írásaink