Zubkov duplájával nyert az FTC Fehérváron

A már bajnok Ferencváros az ukrán Olekszandr Zubkov két góljával 2-1-re nyert a MOL Fehérvár vendégeként vasárnap, a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójában.

A székesfehérvári Silva De Melo (j) és a ferencvárosi Roko Baturina (b)a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójában játszott MOL Fehérvár FC - Ferencvárosi TC mérkőzésen a székesfehérvári Mol Aréna Sóstó stadionban 2021. április 25-én
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A forduló rangadóján nem estek egymásnak a csapatok, az első negyedórában mezőnyjáték folyt enyhe hazai labdabirtoklási fölénnyel. A tartalékos felállásban kezdő Ferencváros elvétve jutott el a fehérvári tizenhatos környékére, a házigazdák többször, de az akciókat jobbára távoli, pontatlan lövésekkel zárták. A bajnok a 36. percben szerezte meg a vezetést, Olekszandr Zubkov az ötösön belül megszerezte a labdát a bizonytalankodó kapustól, Kovács Dánieltől, majd az üres kapuba gurított.

Fordulást követően növelte előnyét a Fradi, egy kiugratást követően ismét Zubkov volt eredményes. Ezt követően próbálkozott a Fehérvár, de sok hibával és kevés meggyőződéssel támadott. Így komoly helyzetet sem tudott kialakítani a vendégkapu előtt, egészen a 82. percig, amikor talán az első formás hazai akció futott a pályán, amelynek végén Nikolics Nemanja szépített, beállítva ezzel a végeredményt.

A Paks kilenc gólig jutott és fölényesen nyert Budafokon

Az egymás elleni eddigi meccseikhez hasonlóan ezúttal is bátran esett egymásnak a két csapat, ennek eredményeként alig telt el 17 perc, máris 1-1 állt az eredményjelzőn: Medgyes góljára Nagy Richárd válaszolt. Közös volt a két találatban a védelmek teljes asszisztálása. A 26. percben Papp bal felső sarokba küldött bombájával már fordított a vendégcsapat, amely a folytatásban átvette az irányítást, és Hahn révén a 38. percben növelte előnyét. A különbség a 43. percben egygólosra olvadt, gyorsan elvégzett szabadrúgás végén Takács Ronald használta ki, hogy a paksiak figyelmetlenek voltak, de Ádám találatával kétgólos előnnyel vonult pihenőre a Paks.

A szünetben sem tudta rendezni sorait a Budafok, a vendégek pedig újabb gólokkal büntették a hazaiakat: három percen belül Hahn, majd korábbi kapufáját követően Bognár István is betalált Póser kapujába. A széteső Budafokkal ellentétben a Paksnak jóformán minden bejött, a felek között osztálykülönbség volt, a játék képe edzőmeccsekét idézte. A vendégcsapat a lefújásig nem állt le, és végül kilenc gólig jutott. A góllövőlistán vezető Hahn János triplázott, így már 22 találatnál jár.

A Budafok immár nyolc forduló óta nyeretlen a bajnokságban, ezeken hetedszer szenvedett vereséget.

A magyar élvonalban ezt megelőzően a 2000. július 29-én játszott Újpest-Debrecen 8-3-as találkozón esett ennyi gól, míg 1999. október 2-án a Dunaferr 9-0-ra verte a Szegedet, azonban a Tisza-partiak később visszaléptek, így ezt az eredményt a magyar szövetség később törölte. Kilenc gólt hivatalosan 1996. november 23-án a Csepel szerzett legutóbb, amikor 9-1-re győzött a Békéscsaba ellen.

A mostaninál több találat 1955. január 9-én esett, amikor a Bp. Vörös Lobogó-Bp. Honvéd összecsapáson a vendégek 9-7-re diadalmaskodtak 25 ezer néző előtt az Üllői úton. Azon a meccsen Hidegkuti Nándor és Puskás Ferenc négy-négy, Kocsis Sándor három, Sándor Károly és Tichy Lajos két-két gólt szerzett.