Sport
Ronaldo duplázott, simán nyert Barcelonában a Juventus

A katalánok kényelmes helyzetből, százázalékos mérleggel várták a zárómérkőzést, mivel Torinóban 2-0-ra győztek októberben. A már a meccs előtt szintén továbbjutott Juventus azonban meglepte Messiéket és gyorsan ledolgozta a "hátrányát", majd a második játékrészben
Cristiano Ronaldo második értékesített büntetőjével eldöntötte a csoportelsőség kérdését. Ronaldo a 133. és 134. gólját érte el a BL-ben, amivel nagy fölénnyel áll a sorozat örökrangsorának élén.
A Barcelona négy év, 19 győzelem és hat döntetlen után először kapott ki csoportkörben.
Gulácsiék továbbjutottak, kiesett a Manchester United
A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 3-2-re legyőzte a vendég Manchester Unitedet, ezzel biztosította helyét a labdarúgó a nyolcaddöntőben, míg az angol gárda nem jutott tovább a csoportkörből.
A német együttesnek mindenképpen győznie kellett, hogy biztosan a legjobb 16 közé kerüljön, és a lipcseiek ennek megfelelő elszántsággal kezdték a meccset, ami meglepte az angolokat. A Leipzignek negyedóra sem kellett és már két góllal vezetett, majd biztosan őrizte előnyét, sőt Orbán is betalált, de gólját a videobírós visszajátszás megtekintése után érvénytelenítették.

A Manchester United a második félidőben még nagyobb bajba került, a játékrész közepén ugyanis a harmadik gólját is megszerezte a Leipzig, amely ennek ellenére sem nyugodhatott meg. Az MU a hajrára fordulva gyorsan egygólosra faragta hátrányát, de a továbbjutásához szükséges döntetlent jelentő gólt nem tudta megszerezni.
A csoport másik mérkőzése, a Paris Saint-Germain - Basaksehir találkozó ugyan rasszista incidens miatt félbeszakadt, és csak szerdán folytatódik, az viszont eldőlt, hogy a PSG a négyes másik továbbjutója, mivel a lipcseiek mögött jelenleg azonos pontszámmal áll az MU-val, az egymás elleni eredmények viszont a franciáknak kedveznek.
Az E csoportban az első Chelsea döntetlennel, a második Sevilla pedig győzelemmel zárt.
Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
E csoport:
Rennes (francia)-Sevilla (spanyol) 1-3 (0-2)
Gólszerzők: Rutter (86., büntetőből), illetve Kounde (32.), al-Nasziri (45+2., 81.),
Chelsea (angol)-FK Krasznodar (orosz) 1-1 (1-1)
G.: Jorginho (28., büntetőből), illetve Cabella (24.)
A végeredmény: 1. Chelsea 14 pont, 2. Sevilla 13, 3. Krasznodar 5, 4. Rennes 1
H csoport:
RB Leipzig (német)-Manchester United (angol) 3-2 (2-0)
Gól: Anghelino (2.), Haidara (13.), Kluivert (69.), illetve Fernandes (80.), Pogba (82.)
Paris Saint-Germain (francia) - Basaksehir (török) félbeszakadt
Az állás: 1. (már továbbjutott) RB Leipzig 12 pont/6 mérkőzés, 2. (már továbbjutott) Paris Saint-Germain 9/5, 3. Manchester United 9, 4. Basaksehir 3/5
Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmények rangsoroltak.
F csoport:
SS Lazio (olasz)-Club Brugge (belga) 2-2 (2-1)
Gólszerzők: Correa (12.), Immobile (27., büntetőből), illetve Vormer (15.), Vanaken (76.)
Kiállítva: Sobol (39., Brugge)
Zenit (orosz)-Borussia Dortmund (német) 1-2 (1-0)
G.: Driussi (16.), illetve Piszczek (68.), Witsel (78.)
A végeredmény: 1. Borussia Dortmund 13 pont, 2. SS Lazio 10, 3. Club Brugge 8, 4. Zenit 1
G csoport:
FC Barcelona (spanyol)-Juventus (olasz) 0-3 (0-2)
G.: C. Ronaldo (13., 52., mindkettő büntetőből), McKennie (20.)
Dinamo Kijev (ukrán)-Ferencváros 1-0 (0-0)
G.: Popov (60.)
A végeredmény: 1. Juventus 15 pont, 2. Barcelona 15, 3. Dinamo 4, 4. Ferencváros 1
A csoportok első két helyezettje a BL-nyolcaddöntőbe jutott, a harmadikok az Európa-ligában folytatják.