A végén szórta meg a Bayern Szoboszlaiékat

A Szoboszlai Dominikkal felálló Salzburg 6-2-re kikapott a címvédő Bayern Münchentől kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

A Bayern játékosai összesen hatszor ünnepelhettek gólt a Salzburg elleni meccsen
Fotó: AFP/APA/KRUGFOTO

A magyar válogatott középpályás végigjátszotta a bajorok elleni összecsapást, melyen a hazaiak sokáig jól tartották magukat, de a vendégek az utolsó bő tíz percben négy gólt szereztek.

Flick csapata mentalitását dicsérte, Szoboszlai szerint a Bundesligában más a tempó

Szoboszlai Dominik szerint a hajráig nagyszerűen futballoztak, és egyáltalán nem tartottak a címvédőtől.

„A 6-2-es végeredmény nem azt mutatja, amit érdemeltünk volna, talán a német Bundesligában más a tempó, ugyanakkor arra nincs kifogás, hogy a 80. perc után négy gólt kapunk” - jelentette ki a Salzburg magyar válogatott középpályása.

„Ránk hozták a frászt. A tévénézőknek ez jó mérkőzés volt, de egy edző számára nem volt annyira csúcs. Ugyanakkor elégedett vagyok azzal a mentalitással, amelyet a csapatom mutatott. Miután a Salzburg 2-2-re egyenlített, sikerült ismét a magunk javára fordítani a mérkőzést” - nyilatkozott a keddi találkozó után, melyet csapata 6-2-re nyert meg úgy, hogy a 79. percben még döntetlen volt az állás.

Jérôme Boatenget, a vendégek harmadik találatának szerzőjét nem érte meglepetés, mivel eleve nehéz mérkőzésre számított.

„Voltak jó és kevésbé jó szakaszaink, de a végén megmutattuk, hogy akartuk ezt a győzelmet” - hangsúlyozta. Szerinte a Salzburg jó csapat, nagyon magasan támadta le őket, játékosai sokat futottak, de a végére elfáradtak, ezt tudták kihasználni ők, így a különbség is megérdemelt.

A támadó Thomas Müller, aki előbb 11-est harcolt ki, majd erős középre adásából a második Bayern-gól született, a hazaiak játékát a sajátjukéhoz hasonlította, azt mondta, nagyon intenzíven futballoznak, emiatt a mérkőzés 2-2-ig kiélezett volt.

„Azután kockázatot vállaltak, a védelmük kinyílt, mi pedig ebből profitáltunk” - folytatta értékelést.

Jesse Marsch, a Salzburg edzője úgy vélte, 75 percig kiválóan játszottak, a végeredmény pedig nem tükrözi hűen mindazt, ami a pályán történt.

„A Bayern harmadik góljánál átszakadt egy gát, az ilyen arányú vereség pedig nagyon rossz érzés, de 75 percig egy szinten tudtunk futballozni a világ legjobb csapatával” - mondta az amerikai tréner, aki szerint a négygólos különbség csalódást keltő, ugyanakkor tanítványai a teljesítőképességük határán játszottak.

Az A csoportot három forduló után a Bayern vezeti százszázalékos mérleggel, második négy ponttal az Atlético Madrid, harmadik a kétpontos Lokomotiv Moszkva, Szoboszlaiék pedig egy ponttal a negyedik helyen állnak. A következő körben a Bayern a Salzburgot fogadja, míg a moszkvai együttes Madridba utazik.

A B csoportban a Real Madrid izgalmas mérkőzésen győzte le 3-2-re a Romelu Lukakut nélkülöző Internazionalét, ezzel először nyert a mostani kiírásban. A csoportkör felénél így az olaszok még nyeretlenek és két ponttal az utolsó helyen állnak. A védő Sergio Ramos 100. gólját szerezte a Real Madrid színeiben, fejjel az ötvenötödiket.

Sergio Ramos egy emelettel az Inter védelme fölött. Az olaszok elleni fejesgóljával századik találatát szerezte a hátvéd a Real Madrid színeiben
Fotó: AFP/Pierre-Philippe Marcou

Zidane szerint megérdemelték a győzelmet, Conte csapata tartását emelte ki

A spanyol csapat edzője a keddi találkozó után elismerte, hogy kiegyenlített volt a mérkőzés, de úgy vélte, ezzel együtt is rászolgáltak a három pontra. Emlékeztetett rá, hogy már a múlt héten, a Borussia Mönchengladbach vendégeként is jó teljesítményt nyújtottak, ezért sikerült döntetlenre menteniük azt a találkozót.

„Nehéz lesz így a végéig - ismerte el ugyanakkor. - Nincs könnyű mérkőzés, amelyen csak kimegyünk a pályára és nyerünk. Fontos, hogy ezúttal győztünk, mert mint előzőleg mondtam, számunkra ez egy döntő volt, ráadásul gyorsan továbbiak következnek” - utalt arra, hogy a B csoport nagyon kiegyenlített, a Mönchengladbachnak öt, a Sahtar Donyecknek és a Real Madridnak négy, az Internek pedig két pontja van „félidőben”.

A 3-2-es siker után Sergio Ramos, a madridiak csapatkapitánya úgy fogalmazott, hogy minden győzelemmel visszanyer valamit az önbizalmából az együttes és megszabadul a rosszabb eredmények miatt megfogalmazott kétségektől.

„Távol kell tartanunk magunkat ezektől, nem szabad, hogy bármilyen vélemény is elvonja a figyelmünket. Tudtuk, hogy élet-halál harc lesz, nagy volt a tét. Fontos három pontot szereztünk, a győzelem létfontosságú volt” - szögezte le.

A Real Madrid színeiben megszerzett századik gólját illetően azt mondta, az egyéni rekordok másodlagosak, de azért mindig örömet okoznak. Hozzátette: száz gólig eljutni nem mindennapos teljesítmény, annak pedig külön örül, ha találataival győzelmekhez tud hozzájárulni.

Antonio Conte, a milánóiak trénere arról beszélt a Sky Sportsnak, hogy a mostanában elért eredményeiken nem látszik, mennyi munkát végeznek el, mennyi erőfeszítést tesznek a siker érdekében.

„Nem tudom, hány olyan csapat van, amely ilyen mérkőzést tud itt játszani, és két gólról képes visszakapaszkodni. Mi visszajöttünk a meccsbe, volt esélyünk a harmadik gól megszerzésére” - értékelt a vezetőedző, hozzátéve: ez az ütközet is bizonyította, hogy minden apró részletre figyelni kell, és úgy fogalmazott, kellenek ezek az állomások is, hogy jobbá váljon a csapat.

Csapata mentalitásával elégedett volt, ugyanakkor megjegyezte: a Real Madrid döntőre készült, márpedig azokat nem szokta elbukni.

A C csoportban a továbbjutásra leginkább esélyes két csapat - Manchester City és Porto - egyaránt 3-0-s győzelemmel tartotta otthon mindhárom pontot a görög Olimpiakosszal, illetve a francia Marseille-jel szemben.

A D csoportban a koronavírus-járvány miatt erősen tartalékos Ajax már az 1. percben vezetett a dán Midtjylland otthonában és végül 2-1-es győzelmet aratott. A másik összecsapáson a tavalyi győztes Liverpool nagy verést mért Bergamóban az Atalantára: az angolok a mesterhármast elérő portugál Diogo Jota vezetésével öt gólt lőttek az olasz együttesnek. A liverpooli Jürgen Klopp öt vereség után először nyert Olaszországban BL-meccsen vezetőedzőként.

Csapata védekezését méltatta Klopp

A Liverpool öt gólt rúgott kedden este az Atalantának, Jürgen Klopp vezetőedző mégis elsősorban együttese védekezését dicsérte a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik fordulójában rendezett bergamói mérkőzés után.

A 2019-ben győztes angol együttes irányítója a találkozót követő sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy a súlyos sérülés miatt kidőlt Virgil van Dijk kiesése után újjá kellett szervezni a hátsó alakzatot, játékosai pedig jól reagáltak a változásra. A német szakember különösen a 19 éves belső hátvédjének, Rhys Williamsnek a teljesítményét méltatta.

„Rhys kivételesen játszott. El sem tudom képzelni, milyen lehetett neki ilyen fiatalon, karrierje második Bajnokok Ligája-mérkőzésén Duvan Zapata ellen játszani, elképesztő” - mondta Klopp Williamsről, aki a bajnokságban még egy percet sem futballozott eddig. - „Látniuk kellett volna az öltözőben, le sem lehetett volna törölni a vigyort az arcáról. Jó volt ezt látni.”

Klopp nem ment el szó nélkül a három gólos portugál Diogo Jota teljesítménye mellett sem. A szeptemberben a Wolvarhamptontól - sajtóhírek szerint - 41 millió fontért igazolt támadó nagyszerű formában van, legutóbbi négy meccsén hatszor talált be és kiszorította a kezdőből Roberto Firminót, akit viszont az edző igyekezett megvédeni.

„Ha megkérdezik az embereket, hogy mi tette különlegessé a Liverpoolt az elmúlt időszakban, akkor rengetegen közülük azt fogják felelni, hogy az, ahogy Frimino játszott. Ma este Diogo szuper meccset játszott, de ez nem minősíti Bobbyt” - jelentette ki a szakember, akinek irányításával a csapat a klub történetében először nyerte meg első három találkozóját a BL-ben.

Az előző szezonban negyeddöntős Atalanta, mely remekül kezdte a mostani kiírást, az októberi válogatott szünet óta csak árnyéka önmagának és a Liverpool ellen is gyengén játszott, amit Gian Piero Gasperini vezetőedző is elismert.

„Ez egy kemény vereség. A játék rengeteg elemében rosszabbak voltunk náluk, nagy volt a különbség a két gárda között. Erre muszáj reagálnunk” - jelentette ki az olasz szakember.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

Salzburg (osztrák)-Bayern München (német) 2-6 (1-2)
gól: Berisha (4.), Okugawa (66.), illetve Lewandowski (21., 88., az elsőt tizenegyesből), Kristensen (44., öngól), Boateng (79.), Sané (83.), Hernandez )92.)

Lokomotiv Moszkva (orosz)-Atlético Madrid (spanyol) 1-1 (1-1)
Gól: Mirancsuk (25., tizenegyesből), ill. Giménez (18.)

Az állás: 1. Bayern München 9 pont, 2. Atlético Madrid 4, 3. Lokomotiv Moszkva 2, 4. Salzburg 1

B csoport:

Real Madrid (spanyol)-Internazionale (olasz) 3-2 (2-1)
Gól: Benzema (25.), Ramos (33.), Rodrygo (80.), ill. Martinez (35.), Perisic (68.)

Sahtar Donyeck (ukrán)-Borussia Mönchengladbach (német) 0-6 (0-4)
Gól: Plea (8., 26., 79.), Bondar (17., öngól), Bensebaini (44.), Stindl (65.)

Az állás: 1. Mönchengladbach 5 pont, 2. Sahtar Donyeck 4, 3. Real Madrid 4., 4. Internazionale

C csoport:

Manchester City (angol)-Olimpiakosz (görög) 3-0 (1-0)
Gól: Torres (12.), Jesus (81.), Cancelo (90.)

FC Porto (portugál)-Olympique Marseille (francia) 3-0 (2-0)
Gól: Marenga (4.), Sergio Oliveira (28., tizenegyesből), Luis Diaz (69.)

Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Porto 6, 3. Olimpiakosz 3, 4. Olympique Marseille 0

D csoport:

Midtjylland (dán)-Ajax Amsterdam (holland) 1-2 (1-2)
Gól: Dreyer (18.), ill. Antony (1.), Tadic (13.)

Atalanta (olasz)-FC Liverpool (angol) 0-5 (0-2)
Gól: Jota (16., 33., 54.), Szalah (47.), Mané (49.),

Az állás: 1. Liverpool 9 pont, 2. Ajax 4 (4-4), 3. Atalanta 4 (6-7), 4. Midtjylland 0