Sport

Jobban van Antonín Panenka

Javult az állapota Antonín Panenka korábbi csehszlovák válogatott labdarúgónak, akit koronavírusos megbetegedés miatt napokig a benesovi kórház intenzív osztályán ápoltak.

Jobban van Antonín Panenka
Antonín Panenka 2016-ban
Fotó: AFP/Michal Cizek

Egykori klubja, a Bohemians 1905 pénteken azt közölte, 71 éves tiszteletbeli elnökük némileg jobban érzi magát, ezért átszállítják egy prágai kórházba.

Mivel nehezen kapott levegőt és erősen köhögött, lélegeztetőgépre volt szüksége, melyet továbbra is használnia kell.

Az 1976-os Európa-bajnokság belgrádi döntőjében 2-2-es eredménnyel zárult a rendes játékidő Csehszlovákia és a címvédő NSZK csapatai között, és miután a hosszabbításban nem született gól, az elsőségről - a sportág történetében első alkalommal - tizenegyes-párbaj döntött.

A negyedik párban a német Uli Höness hibázott, így a csehszlovákok ötödik lövése dönthetett, ezt rúgta Panenka. A csatár nekifutott, és alápörgetett a labdának, amely lassú ívben az elvetődő német Sepp Maier kapus mellett a háló közepébe hullott. Az így értékesített büntetőket azóta Panenka-tizenegyesnek nevezik.

Kapcsolódó írásaink

A magyarhirlap.hu weboldal sütiket (cookie) és különböző kódokat használ a megfelelő működés, elemzések készítése, a felhasználói élmény fokozása valamint az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállítása érdekében. Ezek használatát az Elfogadom gomb megnyomásával jóváhagyja. Bővebb információt az Adatkezelési Tájékoztatónkban talál.

Elfogadom