Legyőzte Varga Ádám Kopasz Bálintot Szolnokon

Kajak-kenu-bajnokság

Meglepetésre a férfi kajak egyes 1000 méteres döntőjében a KSI 20 éves tehetsége lett az első a világbajnok Kopasz Bálint előtt az országos bajnokság zárónapján Szolnokon.

„Tudtam, hogy Ádám gyors lesz, de azt hittem, hogy meg tudom verni, mert jó formában jöttem ide, ezt az idő is mutatja, amit elértünk. Nagyon kemény verseny volt, Ádámnak gratulálok a győzelemhez” – nyilatkozta a világbajnok. A kenu egyesek döntőjében is meglepetés született, Kiss Balázs nyert Adolf Balázs előtt, a tesztversenyeken sikert sikerre halmozó Bodonyi András csak bronzérmes lett. A női mezőnyben a kajakos Csipes Tamara 200 méteren egyesben lemaradt a dobogóról, párosban második lett, négyesben pedig ismét bajnokként zárt, így összesen hét aranyérmet szerzett. K–1-ben két újpesti versenyző, Lucz Anna, illetve Tótka Sándor diadalmaskodott, míg C–1-ben Hajdu Jonatán volt a leg­gyorsabb. A Dunaferr kenusa később párosban és négyesben is győzött, öt aranyat nyert az idei ob-n.