Győztek Kammererék

Kajak–kenu országos bajnokság

Nem született meglepetés a kajak–kenu országos bajnokság nyitónapján Szolnokon, ahol a kenu kettesek ezerméteres számát az Adolf Balázs, Fejes Dániel duó, a férfi kajakosok hasonló versenyét pedig a Kammerer Zoltán, Varga Ádám kettős nyerte.

A 42 esztendős Kammerer ismét bizonyította, hogy elnyűhetetlen, 20 éves versenyzőtársával remek győzelmet aratott. A második helyen a Noé Zsombor, Dombvári Bence kettős ért célba. A kajakos Csipes Tamara nagyszerűen kezdett, 1000 méteren egyesben, párosban Medveczky Erikával, majd a négyes tagjaként is aranyérmes lett. A férfi négyesek között kajakban a Varga Dominik, Gecse Márton, Luczó Bence, Kulifai Tamás egység nyert, kenuban pedig Kiss Balázs, Slihoczki Ádám, Bucsi Bence és Kovács Máté András. Érdekesség, hogy a C–2 1000 méteren 17 éves unokaöccsével, Papp Lászlóval rajthoz álló olimpiai bajnok, Vajda Attila – aki már edzőként tevékenykedik – hatodik lett.