Sport

A Real Madrid osztályozókönyve

A Marca, a Real Madrid ügyeiben a legautentikusabb spanyol sportnapilap a bajnoki címnyerés után osztályozta a keret tagjait, azt értékelve, ki mennyit tett hozzá a sikerhez. Természetesen a tízes a legjobb, az egyes pedig a legrosszabb érdemjegy.

A Real Madrid osztályozókönyve
A Real Madrid játékosai ünneplik a bajnoki címet a Villarreal elleni győzelem után
Fotó: AFP/Gabriel Bouys

Tízest kapott, azaz a maximális teljesítményt nyújtotta Thibaut Courtois, Sergio Ramos, Casemiro és Karim Benzema. Alig maradt el tőlük (9) a másik belső védő, Raphaël Varane , a Marca egyébként hetek óta azt sugallja – s a számok alapján kétségtelenül igaza van –, hogy Benzema és az edző, Zinédine Zidane szerepe mellett a legnagyobb a védőké, sokkal kevesebb gólt kapott a csapat, mint korábban. A védők közül Daniel Carvajal és Ferland Mendy hetest kapott, Éder Militão hatost, Nacho és Marcelo ötöst. Álvaro Odriozola (1) keveset játszott, alkalmasint akkor sem jól, aztán el is igazolt. A tartalékkapus Areola hatost kapott.

A középpályások közül Casemiro volt a legjobb (10), Fede Valverde is kiemelkedően futballozott (8), míg Toni Kroos és Luka Modrić (7-7) esetenként játszott jól. A horvát, például, az újrakezdés után. Lucas Vázquez (5) közepes teljesítménnyel rukkolt elő (5), igaz, sokat volt sérült. James (1) növelte az idény szereplőinek számát.

Elöl Benzema a madridi pályafutása legjobb idényét zárja (10), nem akadt a csatárok között hozzá hasonlóan teljesítő. A csak az újrakezdés utánra felépülő Marco Asensio, valamint Vinícius Júnior és Rodrygo hetest, Isco hatost, Eden Hazard négyest, Mariano ötöst, Brahim Diaz négyest, Luka Jovics hármast – Gareth Bale egyest kapott.

Kapcsolódó írásaink

A Real Madrid nyerte a spanyol bajnokságot

ĀA madridiaknak még a győzelemre se lett volna szükségük a Villarreal ellen a végső sikerükhöz, ugyanis a tavalyi bajnok FC Barcelona 2-1-re kikapott az Osasunától