Sport
Griezmann, Suárez és Messi is gólt lőtt, simán nyert a Barcelona

A vezető gólt Antoine Griezmann szerezte a 13. percben, Lenglet passzával lépett ki a francia támadó, Dimitrovic kapus ugyan hozzáért a lövéséhez, de hárítani nem tudott, a labda a kapufáról a hálóba pattant. Az első félidő ennek ellenére nem csak a Barcáról szólt, az Eibar is egész lendületesen futballozott, a vendéglátók többször is megzavarták Ernesto Valverde csapatának védelmét, komoly helyzeteket azonban nem tudtak kialakítani.
A második félidőben a katalán együttes támadótriójának másik két tagja is feliratkozott a góllövők közé. Előbb az 58. percben Lionel Messi talált be egy szép akció végén, majd nyolc perccel később rendkívül önzetlenül hozta helyzetbe Luis Suárezt, aki beállította a 3-0-s végeredményt.
A gránátvörös-kékek szempontjából üröm az örömben, hogy Sergi Roberto térdsérülést szenvedett a meccsen, azt azonban még nem lehet tudni, mennyire súlyos a 27 éves játékos sérülése.
A Barcelona sikerével a tabella élére állt, pillanatnyilag egy ponttal előzi a második helyezett Real Madridot, amely azonban csak este játssza le aktuális bajnokiját: a fővárosiak a Mallorca otthonába látogatnak.