Kiesett az MTK az NB I-ből

Az MTK Budapest kiesett a labdarúgó OTP Bank Ligából, mivel vasárnap a 33., utolsó fordulóban hazai pályán 4-1-re kikapott a Budapest Honvédtól, és a tabella 11. helyén végzett.

Torghelle Sándor (b) és Gera Dániel, az MTK játékosai, miután csapatuk 4-1-re kikapott Budapest Honvédtól és ezzel kiesett a labdarúgó OTP Bank Ligából
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az MTK számára a hazai győzelem sem lett volna elég a bennmaradáshoz, közvetlen riválisai közül ugyanis nyert a Diósgyőr és a Kisvárda is. A fővárosi együttes legutóbbi hat mérkőzésén pont nélkül maradt, míg tavasszal a hét hazai mérkőzéséből hatot veszített el.

A Budapest Honvéd a három ponttal sem jutott éremhez, mert a Debrecen otthon nyert, és a harmadik helyen végzett. Viszont az Újpest veresége miatt a kispestiek odaértek a negyedik helyre, s ezzel kiharcolták maguknak az Európa-liga-indulás jogát.

Eredmények:

MTK Budapest-Budapest Honvéd 1-4 (1-1)
gólszerzők: Lencse (22.), illetve Holender (21.), Kamber (53.), N'Gog (76., 92.)

Szombathelyi Haladás-MOL Vidi FC 1-1 (0-0)
gólszerzők: Priskin (67.), illetve Németh Mi. (80., öngól)

Diósgyőri VTK-Újpest FC 3-0 (1-0)
gólszerzők: Tajti (36.), Korbély (81.), Hasani (91.)

Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC 1-1 (0-0)
gólszerzők: Nagy Zs. (52.), illetve Lanzafame (60.)

Kisvárda - Mezőkövesd-Zsóry FC 2-1 (1-0)
gólszerző: Cukalasz (25., 58.), illetve Dragóner (86.)

Debreceni VSC-Paksi FC 4-1 (3-1)
gólszerző: Szécsi (19., 33.), Bódi (23.), Tőzsér (52. - 11-esből), illetve Cseke (30.)

A bajnokság végeredménye:
 1.  Ferencváros           33  23   5   5   72-27   74 pont - Bajnokok Ligája-selejtező
 2.  Vidi                         33  18   7   8   53-37   61 - Európa-liga-selejtező
 3.  Debrecen               33  14   9  10   44-39   51 - Európa-liga-selejtező
 4.  Honvéd                  33  13  10  10   46-38   49 - Európa-liga-selejtező
 5.  Újpest                    33  12  12   9   38-28   48
 6.  Mezőkövesd          33  12   8  13   45-40   44
 7.  Puskás Akadémia  33  11   7  15   36-45   40
 8.  Paksi                       33   9  12  12   33-46   39
 9.  Kisvárda                 33  10   8  15   36-48   38
10.  Diósgyőr                33  10   8  15   36-57   38