Oktatás
Varga-Bajusz Veronika: A tehetséggondozás nemzeti ügy
Kiemelten támogatják a természettudományos szakterületeket
Varga-Bajusz Veronika beszédében kitért arra, hogy a Minősített Tehetséggondozó Műhelyek hálózata mostanra országos lefedettségű lett. Ötven tanintézmény tartozik hozzá, amelyekben a Nemzeti Tehetség Program esszenciája jelenik meg – fogalmazott.
Közlése szerint az idén arra helyezték a hangsúlyt, hogy a program „egy jól látható, mérhető és beazonosítható”, adatalapon működő támogatási rendszer legyen. Ennek érdekében megújították és egységessé tették az elektronikus pályázati űrlapokat, megteremtették annak lehetőségét, hogy értékelni tudják a támogató rendszer eredményességét – részletezte.
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy kiemelten támogatják a természettudományos szakterületeket. A tehetséggondozásra nem kiadásként, hanem befektetéséként tekint a kormány. A legkiválóbb befektetés a jövőbe a fiatal tehetségek támogatása – emelte ki.
Varga-Bajusz Veronika a kezdeményezés anyagi hátteréről elmondta, hogy annak egy részét a személyi jövedelemadó egyszázalékos felajánlásaiból biztosítják, ennek összege az idén már meghaladta a 2,5 milliárd forintot. A programok teljes társadalmi konszenzus mellett folytatódnak, a tehetséggondozás nemzeti ügy – jelentette ki az államtitkár.
Sándor-Kovács Dóra, a Nemzeti Tehetség Központ ügyvezetője az eseményen elmondta, hogy a programokban nemcsak tanulók juthatnak támogatáshoz, hanem iskolák is, illetve az ösztöndíjakra pedagógusok is pályázhatnak.
A Minősített Tehetséggondozó Műhely címet az idén hét tanintézmény képviselői vehették át.