Külföld
Az eddigi legnagyobb lázadás a migráció ellen az Egyesült Királyságban
Talán ez a vég kezdete – Winston Churchill után szabadon. A legendás brit miniszterelnök 1942 novemberében híres beszédében azt mondta. „Ez nem a vég. Nem is a vég kezdete. De talán a kezdet vége”, amikor, Egyiptom, Észak-Afrika és Oroszország harcmezőin megfordult a második világháború menete, a szövetségesek átvették a kezdeményezést.
Churchill hazája ismét harcban áll, ennek nem látni a végét, bár lehet, hogy ez a vég kezdete, amikor az európai őshonos lakosság fellázad a ráerőltetett migráns tömeg ellen, és képes lesz a betelepülést megállítani.
Eddig példátlan erőszakhullám söpör végig az Egyesült Királyságon. Halottak, sebesültek gyújtogatás, rablások, nők bántalmazása kíséri az egyre durvább utcai jeleneteket. Brit sajtóértesülések szerint, eddig már legalább 400 embert vettek őrizetbe. Mi sem jellemzőbb a helyzet drámaiságára, hogy ezen a héten már kétszer is ülésezett a COBRA, a londoni kormány válságkezelő stábja.
Az elemi erővel kitört zavargásokat a Southportban történt késeléses gyilkosságok robbantották be. Az északnyugat-angliai városban egy ruandai hátterű, 17 éves fiú három gyereket megölt, és legalább tizenegy embert, köztük nyolc fiatalt, súlyosan megsebesített. Az eset érthetően komoly felháborodást okozott a szigetországban, ahol már évek óta a „fű alatt” lappang az illegális migránsok és a brit őshonos lakosság közötti feszültség.
Az országos méretű felháborodást az erőszak követte, mert a vehemensebb őshonos lakosság az utcára vonult. Gyorsan csatlakoztak hozzájuk a futballhuligánok, akik elégtételt akartak venni a gyilkosságokért, egyébként is ez a társadalmi réteg az, amelyik nyíltan meri hangoztatni, hogy elegük van a muszlim hitű idegenekből, rakják ki őket az országból, amilyen gyorsan csak lehet. Belfastban, Hartlepoolban, Hullban, Liverpoolban, Stoke-on-Trentben, Nottinghamben, Sunderlandben, Londonban is komoly összetűzésekre került sor az iszlám betelepülők ellen fellázadt tüntetők és a rendőrök között.
Persze erre azt lehet mondani, hogy a futballhuligánok nem fejeznek ki valós társadalmi elégedetlenséget, nekik mintegy, hogy miért, lényeg az, hogy balhét csináljanak, ezért ürügyként használják fel a southporti tragikus eseményeket. Ebben ugyan van némi igazság, de csak ezzel még nem lehet teljesen megmagyarázni a történteket.
A hivatalos London az erőszakos cselekményeket szándékosan és kizárólag csak a migránsellenes tüntetők számlájára írta. Például a Rotherhamben történteket, amikor a huligánok tíz rendőrt is megsebesítettek. Viszont az is igaz, hogy a brit társadalom átlagpolgárainak elegük van abból, hogy hazájukat – elsősorban a nagyvárosokat – egyre inkább a migráns hátterű bűnözői bandák uralják. Az átlag brit, ismerve a hagyományos nyugalmát, nincs felkészülve az utcai harcra.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy a britek jelentős hányada egyet is ért a migránsok tömeges betelepítésével. Már az előző konzervatív brit kormány és a jelenlegi munkáspárti kabinet is csak arról beszélt, hogy fellép a rasszizmus, a neonácizmus, a kirekesztés ellen, megvédve a társadalmat az erőszaktól.
Arról viszont egy szó sem esik, hogy a migráns bandák hogyan terrorizálják a briteket, elsősorban azoknak a városoknak a kerületeiben, ahol már többségben vannak. Azt, hogy a migránsok ellen is célszerű lenne a hatósági fellépés, senki még csak meg se említi. Hivatalosan az egész úgy van beállítva, hogy a társadalomra csak és kizárólag azok a brit őshonos tüntetők jelentenek veszélyt, akik nekimennek a migránsoknak, és agyba-főbe verik őket.
Szóval az egész balhét rátolták az őshonos brit lakosságra. Arról nem beszél a hivatalos London, de még a brit sajtó sem nagyon, hogy a tüntetések kirobbanásakor a migránsok macsétákkal, vasrudakkal, disznóölő késekkel támadtak azokra a britekre, akik – és most nem a futballhuligánokról beszélünk – egyáltalán nyilvánosan szót mertek emelni a migráns bűnözés ellen.
Így azért érthető, hogy Rotherhamben a muszlimok ellen tüntetők betörtek a migránsoknak szállást adó Holiday Inn Express épületébe. Azért az figyelemreméltó, hogy az épületben nemcsak migránsok éltek, hanem menedékkérők is, és ott tartózkodtak a személyzet tagjai is, de arról nem hallani, hogy bármelyiküknek is baja esett volna.
A már meglévő borzalmas állapotok közepette tovább borzolja a kedélyeket, hogy a 17 éves elkövető támadását a rendőrség nem terroresetként vizsgálja, teszi ezt annak ellenére, hogy Nagy-Britanniában, a The Standard napilap szerint egy év alatt 50 833 késsel elkövetett bűncselekményt regisztráltak. Ebből 14 577-et Londonban. Megtámadtak itt már rendőrnőket, taxisofőröket, péklegényeket, kutyasétáltatókat, minden szakma és korosztály képviselője megtalálható az áldozatok listáján.
Ha ezeket az adatokat összehasonlítjuk a tíz évvel ezelőtti számokkal, akkor országos átlagban a késes támadások megduplázódtak.
A július 4-i általános választásokon győztes Munkáspárt vezetője, Keir Starmer miniszterelnök már előzőleg kijelentette: a késsel elkövetett bűncselekmények visszaszorítását erkölcsi küldetésének tekinti. Nemes program, de arra nem tért ki a lovagi címmel is büszkélkedő kormányfő, hogy mindezt hogyan képzeli megvalósítani. Ugyanis a Pew Research Center amerikai kutatóintézet egyik elemzése szerint – lásd a fenti grafikát – 2050-re az Egyesült Királyság lakosságának több mint 17 százaléka már muszlim vallású lesz. Az illegális migránsok számának növekedésével pedig egyenes arányban nő a bűnözés is.
Ez volt a jó hír. A rossz hír pedig az, hogy az illegális migránsok a nagyvárosok belső kerületeit és a történelmi városrészeket foglalják el nagy előszeretettel. A tanyavilág valahogy nem szimpatikus nekik. Mindez azt is jelenti, hogy a nagyvárosokban a migránsok már most is az országos átlagnál jóval nagyobb arányban képviseltetik magukat.
Európa lakosságcseréje változatlan intenzitással zajlik. A brit miniszterelnöknek sok sikert kívánunk, de azért kíváncsiak leszünk, hogy próbálkozása a késsel elkövetett támadások megfékezésére, a fenti körülményeket figyelembe véve, milyen eredménnyel jár majd.