Külföld

Hollandia újabb hat F–16-os vadászgépet küld Ukrajnának

Hollandia korábban támogatta, hogy Romániában kiképzőközpontot hozzanak létre ukrán vadászpilóták számára, és öt harci gépet bocsátott a létesítmény rendelkezésére

Hollandia további hat F–16-os vadászgépet küld Ukrajnának, ezzel a megtámadott ország védelmére holland részről szállított vadászgépek száma 24-re emelkedik – jelentette be Kajsa Ollongren holland védelmi miniszter hétfőn a közösségi oldalán közzétett üzenetben.

Hollandia újabb hat F–16-os vadászgépet küld Ukrajnának
F–16-os pilóta (képünk illusztráció)
Fotó: AFP/Anadolu Agency/Evrim Aydin

„Ukrajna légi fölénye elengedhetetlen az orosz agresszió elleni küzdelemhez” – fogalmazott a tárcavezető.

A holland védelmi minisztérium hétfőn közleményben emlékeztetett, hogy sok éven át az F–16-os volt a Holland Királyi Légierő legfontosabb vadászrepülőgép-típusa, helyét fokozatosan az F–35-ös repülőgépek veszik át.

Mark Rutte ügyvivő miniszterelnök december 22-én jelentette be, hogy a holland kormány 18 F–16-os vadászgépet szállít Ukrajnának, hogy segítse a harcot Oroszország inváziója ellen. Hága már augusztusban megerősítette, hogy szállítana Ukrajnának repülőgépeket, miután megkapta az engedélyt az Egyesült Államoktól, ahol a harci gépeket gyártották.

Kapcsolódó írásaink