Külföld
A dél-libanoni palesztin menekülttáborban kitört összecsapások beszüntetésére szólított fel a libanoni elnök

Az Abbásszal folytatott telefonos egyeztetés során Mikáti a libanoni szuverenitás megsértésének nevezte az erőszakcselekményeket és figyelmeztetett, hogy amennyiben a harcoknak nem sikerül elejét venni, a libanoni hadsereg fog bevonulni a táborba.
„Elfogadhatatlan, hogy az egymással szemben álló (palesztin) csoportok libanoniakat félemlítsenek meg” - áll a libanoni elnöki hivatal közleményében.
Libanon palesztinok lakta menekülttáboraiban rendszerint a létesítményekben aktív palesztin csoportok biztosítják a rendet, és a katonaság többnyire kimarad az incidensekből.
Ajn el-Helvában július végén törtek ki összecsapások, melyeknek már legalább 13 halálos áldozata és sok sebesültje van. A harcok két iszlamista csoport és a Fatah palesztin párt aktivistái között törtek ki, a táborban csütörtök reggel viszonylagos nyugalom honolt, többen viszont - sok család - a tábor közelében lévő Szidón városának egyik mecsetjében kerestek menedéket.
A Fatah azzal vádolja az iszlamistákat, hogy „terroristatáborrá” alakítanák Ajn el-Helvát, és megerősítette a hírt, mely szerint a párt egyik tagja életét vesztette az összecsapásokban. Máhir Sabajta, a Fatah szidóni irodavezetője azt mondta, a táborban bizottságot hoztak létre a felelősök felkutatására és megbüntetésére.
Ajn el-Helva Libanon legnagyobb palesztinok lakta menekülttábora, mintegy 50 ezren élnek a területén. A tábor lakossága nőtt, miután sok, korábban Szíriában élő palesztin is itt talált menedékre a Bassár el-Aszad szíriai elnök ellen 2011-ben indult felkelést követően.
Az ENSZ palesztin menekülteket segélyező közel-keleti hivatalának (UNRWA) adatai szerint Libanonban több mint 450 ezer palesztin menekült él, többségük az országban lévő 12 menekülttábor egyikében. A táborokban a körülmények sokszor rosszak, az ott élőkre különböző korlátozások vonatkoznak, elsősorban a munkavállalás terén.