Gazdaság

„Folyamatos a kérelmek feldolgozása a bölcsődei térítési díj támogatási programban”

MÁK: Több mint tízezer kisgyermeket nevelő szülő igényelt támogatást

Folyamatos a kérelmek feldolgozása a bölcsődei térítési díj támogatási programban, a Magyar Államkincstár (MÁK) február 15-i lejárattal a kifizetést igénylő mintegy 2600 ügyfél által benyújtott kérelmekből legalább az első kifizetési kérelmet kifizeti – közölte a MÁK csütörtökön az MTI-vel.

„Folyamatos a kérelmek feldolgozása a bölcsődei térítési díj támogatási programban”
A kormány a gyermekeket vállaló és nevelő családokat minden élethelyzetben kiemelten támogatja (képünk illusztráció)
Fotó: MH archív/Bodnár Partícia

A bölcsődéi térítési díj támogatási program keretében már több mint tízezer kisgyermeket nevelő szülő igényelt támogatást a munkaerőpiacra történő visszatéréséhez, a támogatói okiratok kiállítását és a kifizetéseket akadályozó hiba elhárult, a kérelmek mintegy 80 százalékát feldolgozták. Mintegy 5700 kérelmező már megkapta a támogatói okiratot, több mint 1000 jogosult a kifizetést is – írták.

A közlemény szerint a kormány a gyermekeket vállaló és nevelő családokat minden élethelyzetben kiemelten támogatja családi adókedvezménnyel, otthonteremtési támogatásokkal és a babaváró hitellel, óvodák, bölcsődék felújításával és építésével. A családtámogatások 2010 óta több mint a négyszeresére nőttek, ennek köszönhetően 200 ezer gyermekkel több született, mint amennyi a családbarát fordulat nélkül született volna. 255 ezer család jutott ingatlanhoz vagy bővítette otthonát a CSOK és a CSOK Plusz segítségével, és több mint 260 ezer család életét segítette a babaváró program. A kormány a magyar családok érdekében a közeljövőben megduplázza a családi adókedvezményt – tették hozzá.

Kapcsolódó írásaink