Gazdaság

Idén egy karintiai vár lett a legszebb Ausztriában

Az ORF nézői immár tizedik alkalommal választották meg az ország „legszebb helyét”. A „9 Plätze – 9 Schätze” jubileumi kiadásában idén a karintiai Landskron vár nyerte el a címet.

Idén egy karintiai vár lett a legszebb Ausztriában
Landskron vára vitte el a pálmát
Fotó: Wikipedia/© C.Stadler/Bwag

Ausztria legszebb helye 2023-ban az ORF közönségszavazásán Karintia egyik kedvelt turisztikai látnivalója, a Villachtól nem messze, az Ossiacher See fölé magasodó hegyen emelkedő Landskron vára lett – emlékeztetett az Osztrák Közszolgálati Rádió (ORF). Az első írásos nyom 1351-be vezet vissza, amikor a meglévő erősséget II. Albert osztrák herceg megvette, és elkezdődött annak kiépítése.

A Habsburgok után egy sor ismert főnemesi család tulajdonába került az ingatlan, majd 1542-ben a Khevenhüller család vette meg. Az ő nevükhöz fűződik Landskron mai külalakja. A vár népszerű turisztikai fejlesztései azután kezdődtek meg, hogy 1953-ban egy étterem nyílt a hajdani palota termeiben.

Kapcsolódó írásaink