Gazdaság
A szemetelők komoly károkat okoznak az erdők területén
Tisztítsuk meg az országot!
A legtöbb szemetet a főváros környékén, a Pilisi Parkerdőben találták – hívta fel a figyelmet Szentpéteri Sándor. A szemetelés megelőzése érdekében az elmúlt időszakban 113 sorompót, illetve 264 térfigyelő kamerát telepítettek az erdőgazdaságok – tette hozzá.
Az államtitkár elmondta: a szemetelők komoly károkat okoznak az erdők területén annak ellenére, hogy egyre több helyen, hulladékudvarokban van lehetőség a hulladék lerakására. Jellemzően lakossági, vegyes hulladékot találnak az erdőkben, de különösen a főváros környékén sok az építési hulladék, és előfordul, hogy a veszélyes hulladéknak minősülő autógumikat is az erdőkben dobják ki – sorolta a helyettes államtitkár.
Mint azt korábban lapunk is megírta, a program hatására az egész ország megmozdult az erdők kitakarítása érdekében. Az e célra kifejlesztett HulladékRadar applikáción keresztül országszerte több mint 1500 köbméter erdei hulladékról érkezett bejelentés. A hazai erdőgazdaságok azonban nemcsak ezt a mennyiséget gyűjtötték össze és szállították el az erdőkből, hanem további, mintegy 11 ezer köbméter olyan szemetet is, amit az erdészek derítettek fel.