Gazdaság

A gazdaságot is védik a rendkívüli intézkedések

A kormány rendkívüli intézkedései az emberek egészsége mellett a gazdaságot is védik a koronavírustól - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Kiskunfélegyházán, ahol versenyképesség-növelő támogatási okiratot adott át.

A gazdaságot is védik a rendkívüli intézkedések
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (j) átadja a Félegyházi Pékség Kft. versenyképességi támogatásáról szóló szerződést Gulyás István ügyvezetőnek a cég kiskunfélegyházi üzemében 2020. szeptember 7-én
Fotó: MTI/Rosta Tibor

Szijjártó Péter a járvány kiújulása miatt elkerülhetetlennek nevezte a korlátozásokat. Az elmúlt hetekben bizonyossá vált, hogy a járvány második hulláma elérte az országot, de a termelés nem eshet vissza ismét - hangsúlyozta.

A miniszter megerősítette, hogy a kormány továbbra sem a munkanélküliség következményeit, hanem az elkerülését akarja finanszírozni. A fejlesztéseket ugyanakkor nem csak a foglalkoztatás fenntartása miatt nevezte fontosnak. A magyar vállalatok - mint mondta - a nemzetközi piacokon is versenyelőnyt szerezhetnek, ha a válságban nem leépítési kényszett, hanem lehetőséget látnak.

Szijjártó Péter a rendezvényen a Félegyházi Pékség Kft.-nek nyújtott át támogatási okiratot. A sütőipari vállalat 649 millió forintból Magyarországon mostanáig ismeretlen gyártási technológiát honosít meg. A beruházással a vállalat olyan belföldi megrendelésnek is eleget tehet, amelyet eddig külföldi cég teljesített - indokolta a tárcavezető a 282 millió forintos állami támogatást. Hozzátette, hogy a Félegyházi Pékség Kft. 100 kilométernél nagyobb távolságra is szállíthat az új technológia birtokában, így más országok piacaiból is részesedhet.

Objektum doboz

Szijjártó Péter üdvözölte, hogy országszerte 140 élelmiszeripari cég jutott versenyképesség-növelő támogatáshoz, míg Bács-Kiskun megyéből összesen 42 vállalat jelentett be beruházást. A 20 milliárd forint értékű helyi befektetés 6700 munkahely fenntartását is jelenti, a kormány ezért 9,8 milliárd forint hozzájárulásról döntött - tette hozzá. A miniszter az ottani vállalatok teljesítményét méltatva megjegyezte, hogy a megyében 2010 óta a négyszeresére bővült az ipari termelés, a munkanélküliség pedig csaknem a felére esett vissza.

A Félegyházi Pékség Kft. 2018-ban 8 milliárd forintot meghaladó nettó árbevételt ért el a cégadatok szerint, adózott eredménye 533 millió forint volt, csaknem 200 millió forinttal haladva meg az előző év nyereségét.

Kapcsolódó írásaink