Gazdaság

„Gazdaságunk lelkét a hazai tulajdonú vállalatok adják”

Van olyan gazdasági filozófia, amely inkább segélyeket osztana, de az eladósodáshoz, kiszolgáltatottsághoz vezet – hangsúlyozta Szijjártó Péter

A kormány a munkahelyteremtést, a beruházásokat támogatja. A koronavírus-világjárvány gazdasági kérdés is, és miután Magyarország az egészségügyi védekezés szakaszát sikeresen le tudta zárni, most a gazdasági védekezésre kell összpontosítani.

„Gazdaságunk lelkét a hazai tulajdonú vállalatok adják”
Papp László polgármester, Szijjártó Péter miniszter, Herbszt Gábor, a BHS Trans Kft. ügyvezetője és Blága Zsolt senior logisztikai igazgató elhelyezik az időkapszulát
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A nyitott magyar gazdaságban fontosak a nemzetközi cégek, de a magyar gazdaság lelkét a magyar tulajdonban lévő vállalatok adják – nyilatkozta tegnap Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A tárcavezető erről a debreceni déli ipari övezetben beszélt, ahol elhelyezték a BHS Trans Kft. új logisztikai központjának alapkövét. A kormány a munkahelyteremtő beruházásokat, a beruházó vállalatokat támogatja – tette hozzá, megjegyezve: a BHS Trans az ország négy településén épít az idén logisztikai központot összesen 7,6 milliárd forintos beruházással, amelyekkel 165 új munkahelyet teremt. A beruházásokat a kormány 3,4 milliárd forint vissza nem térítendő készpénztámogatással segíti – jelezte Szijjártó Péter. A miniszter azt mondta, a koronavírus-világjárvány gazdasági kérdés is, és miután Magyarország az egészségügyi védekezés szakaszát sikeresen le tudta zárni, most a gazdasági védekezésre kell összpontosítani.

Szijjártó Péter szerint van olyan gazdasági filozófia, amely ebben a helyzetben segélyeket osztana, de az eladósodáshoz, kiszolgáltatottsághoz vezet. A kormány ezzel szemben a munkahelyteremtést, a beruházásokat támogatja. Új világgazdasági verseny indul, az ebben elfoglalt pozíció most dől el, aki most fejleszt, bővít, nyertese lesz ennek a versenynek – hangoztatta a miniszter. Most az a cél, hogy a magyar vállalatok erősebbek legyenek a járvány után, mint előtte voltak – jegyezte meg. Hozzátette: egyre több magyar vállalat sikeres, versenyképes külföldön is, szerinte ilyen a Hell-csoport, és az őt stratégiai partnereként belföldön kiszolgáló, ötszáz kamionnal rendelkező BHS Trans Kft.

Szijjártó Péter elismerően szólt a debreceni gazdasági fejlesztésekről, megjegyezve, hogy a kormány által a napokban elfogadott Debrecen 2030 koncepció jegyében komoly fejlesztések indulnak el az infrastruktúrában, az oktatásban és a kultúrában.

Papp László, Debrecen polgármestere emlékeztetett, a BHS Trans logisztikai központjának is helyet adó déli iparterület fejlesztését mindössze négy évvel ezelőtt indították el, és eddig már 1200 munkahely létrejöttét segítik az ott épülő vagy már működő gyárak. A tervek szerint 15 hektáron kis- és középvállalkozói üzleti parkot hoznak létre. A Debrecen 2030 program keretében 2,5 milliárdos infra­struktúra-fejlesztés valósul meg a déli ipari övezetben.

Kapcsolódó írásaink

Brüsszel most sem sieti el a segítséget

ĀCsak akkor lehetséges megmenteni a munkahelyeket és újakat teremteni, ha beruházásokjönnek létre, ehhez pedig állami támogatásra van szükség – mondta Szijjártó Péter