Faktum

Egyetlen szerep

A film nyomán azok, akik nem értik a reakcióinkat vagy a fájdalmunkat, esetleg többet tudnak meg a magyarokról, és talán kicsit megértőbben állnak majd hozzánk – hangsúlyozta Dolhai Attila a Magyar Hírlap podcastműsorának kulturális magazinjában, a Faktum Premierben.

Egyetlen szerep

A nemzeti összetartozás napján, a trianoni békediktátum aláírásának pillanatában, holnap délután 15.40-től vetíti a Duna Televízió az Örök hűség című zenés történelmi filmet, amely Cári Tibor és Dolhai Attila Szétszakítottak című musicaljéből készült, Iványi Marcell rendezésében.

Dolhai Attila, a Budapesti Operettszínház Jászai Mari-díjas érdemes művésze a Faktum Premier adásának felvételén
Dolhai Attila, a Budapesti Operettszínház Jászai Mari-díjas érdemes művésze a Faktum Premier adásának felvételén
Fotó: MH/Török Péter

Ennek apropóján a Faktum Premier legújabb adásában a Budapesti Operettszínház Jászai Mari-díjas érdemes művészével, Dolhai Attilával beszélgettünk. A színművész a műsorban mesél a film forgatásának kulisszatitkairól, időjárási viszontagságokról, szereplőcseréről, de arról is, egyáltalán hogyan született meg maga a darab még 2020-ban, a békediktátum századik évfordulójára. 

Szóba kerülnek természetesen az elmúlt hónapok premierjei is, például a Jekyll&Hyde. Az adásban a színművész hitéről és az ezzel esetleg nehezen összeegyeztethető szerepek, karakterek megformálásáról is vall. 

Lapunk újságírója, Sárdi Krisztina és Dolhai Attila, a Budapesti Operettszínház Jászai Mari-díjas érdemes művésze a Faktum Premier adásának felvételén
Lapunk újságírója, Sárdi Krisztina és Dolhai Attila, a Budapesti Operettszínház Jászai Mari-díjas érdemes művésze a Faktum Premier adásának felvételén
Fotó: MH/Török Péter

Sőt, még arra is fény derül, mi volna az egyetlen szerep, amelyet Dolhai Attila élete végéig szívesen játszana.

Objektum doboz

A Faktum Premier elérhető a legnépszerűbb felületeken is!

Hallgassa meg adásainkat

Faktum

A műsor házigazdája: Sárdi Krisztina

Készítette: Görgényi Levente, Németh Zoltán

Főszerkesztő: Petán Péter

Kapcsolódó írásaink

A világ legismertebb magyar szentje

ĀA gyűlölet nem visz sehova – hangsúlyozta Zsuffa Tünde író Az Ég tartja a Földet – Erzsébet, a szerelem szentje című musical bemutatója kapcsán a Faktum Premierben

A zene mindenkié, de tényleg

ĀAz emberek azonnal megszerették a Magyar Zene Házát, otthonosan érzik magukat benne – hangsúlyozta Batta András Széchenyi-díjas zenetörténész a Faktum Premierben

A magyarhirlap.hu weboldal sütiket (cookie) és különböző kódokat használ a megfelelő működés, elemzések készítése, a felhasználói élmény fokozása valamint az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállítása érdekében. Ezek használatát az Elfogadom gomb megnyomásával jóváhagyja. Bővebb információt az Adatkezelési Tájékoztatónkban talál.

Elfogadom