Életmód
Miért van olyan, aki mindig fázik, másnak meg mindig melege van?
A furcsa hőérzékelés a stressz egyik jele is lehet
Szakértők szerint a furcsa hőingadozások (ha sokszor van nagyon melegünk, vagy mostanában sokat fázunk) az egészségünkről árulkodhat: könnyen lehet, hogy valami szervezeti elváltozás van a dolog hátterében. Vérszegénységről, nagy súlyfeleslegről vagy súlyveszteségről, tüdőgyulladásról is árulkodhat, ha sokszor vannak hőhullámaink. Szerencsére ez még egy nagyon korai tünet, és általában időben figyelmeztet a betegségről, így ha rájövünk, mi a probléma, még időben kezeltetni lehet.
A furcsa hőérzékelés a stressz egyik jele is lehet, a testünk természetes védekezőképességének a része, hogy stresszhatás során a vért a létfontosságú szerveinkbe pumpálja. Ez változást okozhat abban, milyennek érzékeljük a hőmérsékletet.
A legnagyobb hatással azonban mégis a hangulatunk van arra, hogy fázunk-e vagy leizzad rólunk a ruha: kutatások kimutatták, hogy ha jól érezzük magunkat és mások társaságában vagyunk, melegebbnek érezzük a hőmérsékletet, míg ha rossz kedvünk van, hidegebbnek. A depresszió és a szorongás egyik különös velejárója, hogy a beteg sokszor reszket.
Ha megtaláljuk a furcsa hőérzékelésünk okát, könnyen megoldhatjuk a problémát: csak az egészségügyi tényezőket kell helyrehozni vagy a lelki eredetet felkutatni.