Életmód
Mobillal is készíthetünk látványos fotókat

Első tippünk amilyen egyszerű, olyan nagyszerű. Mindössze három dologra van hozzá szükségünk: két különböző színű fényforrásra, és valakire, aki lekapcsolja a villanyt, majd megnyomja az exponáló gombot.

A fényforrások lehetnek a képen látható módon telefonok, de színes égők is. Ezeket tartsuk közel magunkhoz, hogy sejtelmes fénybe burkolják arcunkat! Sötétítsünk be, és már készülhet is a fotó!
Következő tippünkhöz már segítő kéz sem szükséges. Keressünk egy padkát vagy lépcsőt, majd aktiváljuk telefonunk előlapi kameráját! Állítsunk be minimum 5 másodperces időzítőt, és végül helyezzük telefonunkat a földre! Ezt követően gyorsan lépjünk fel az előbb említett padkára! A végeredmény olyan, mintha a levegőben járnánk.

Sokszorozzuk meg önmagunkat panoráma móddal! Ennek a trükknek a lényege, hogy a panorámakép készítése közben mozogjunk. Fontos azonban, hogy előre megtervezzük a kompozíciót, mert a telefon mozgatásakor igen pontosan kell végrehajtani minden mozdulatot.

Makrofotózás vízzel? Igen, lehetséges! Ujjbegyünk segítségével cseppentsünk egy kisebb vízcseppet a telefon kamerájára. A fény a vízcseppnek köszönhetően megtörik, és gyakorlatilag úgy működik, mint egy nagyító.

Fényfüzérrel egy kis varázslatot csempészhetünk a fotókra és bokeh hatást érhetünk el. A fotográfiában használt bokeh vagy boke kifejezés eredendően az életlen területek minőségére vonatkozott, nálunk azonban szűkebb értelemben, az életlen részeken kialakuló fényfoltok leírására honosodott meg. Ezek a foltok általában kör alakúak.

A fényfüzér egyik felét fogjuk meg, a másik felét adjuk át segítőnknek. Nincs más hátra, mint exponálni! A parányi égők kisebb-nagyobb fényfoltokként fognak tündökölni a fotón.

Különleges, tükröződő hatást varázsolhatunk képeinkre, ha a mobiltelefon lencséje elé helyezzük egy másik készülék képernyőjét.