Egészség
Ezért jó a B6- és a B12-vitamin
A két leggyakoribb B-vitamin a B6- és a B12-vitamin, amik habár eltérő okok miatt, de ugyan olyan fontosak a szervezet számára.
A B6-vitamin elsősorban a szív- és érrendszer számára fontos, miután segít megelőzni bizonyos fehérjetípusok lerakódását, amelyek később aztán jelentősen növelik a infarktus kockázatát. Ha pedig ez nem lenne elég, egy nemrég publikált tanulmány rávilágított, hogy a B6-vitamin feltételezhetően kapcsolatba hozható a szorongás és a depresszió csökkenésével és önmagában is serkentően hat az agyi működésre.
Aki B6-vitamint szeretne bevenni a szervezetébe, az nem szűkölködik sem az állati sem a növényi eredetű forrásokban. A teljesség igénye nélkül ezekben az ételekben fordul elő legnagyobb koncentrációban a B6-vitamin:
- marhamáj;
- tonhal;
- lazac;
- növényi müzlik;
- csicseriborsó;
- banán;
- narancs.
A B12-vitamin is hasonlóan fontos, hiszen ez a vitamin is egy olyan speciális fehérje bontásáért is felel, ami a vérrögképződés kockázatát növeli. Szerencsére számtalan olyan étel van, amelyben akad B12, ilyen például:
- különböző halak;
- tojás;
- vörös hús;
- sajtok;
- joghurt.
Amennyiben úgy gondoljuk, hogy valamilyen vitaminból keveset fogyasztunk mindenképp érdemes lehet felkeresni egy táplálkozási tanácsadót.