Egészség

Végzetes alvási hibák

Ezek komoly problémákat okozhatnak

A tiszta, friss, fiatalos bőr sokunk számára fontos, de még ha a rutinunk ideális tisztálkodási megoldásokból, a megfelelő ételek fogyasztásából és a tökéletes smink viseléséből is áll, az alvási szokásaink azok, amelyek pusztítást végezhetnek, és öregedésünket okozhatják – írta meg a borsonline.hu

Végzetes alvási hibák
A minőségi alvásra mindenkinek szüksége van (képünk illusztráció)
Fotó: NorthFoto

Az, ahogyan minden éjjel alszunk, valójában ráncokat, sötét karikákat, sőt akár pattanásokat is okozhat, és ezzel semmissé teheted a drága, jól átgondolt bőrápolási rutinnal végzett kemény munkát. Egy alvásszakértő megosztotta, hogy számtalan ember milyen hétköznapi szokásokat követ el minden este, amelyek hozzájárulhatnak a korai öregedéshez.

Adeel Ul-Haq, a Bunk Beds alvásszakértője elmondta a legjobb tippjeit, hogyan nézhetünk ki jobban az alvási rutinunk javításával.

Ha nem alszik eleget, akkor az értágulást és fokozott véráramlást okoz, amikor a szem alatti erek kitágulnak, akkor megjelennek a sötét karikák. Azt is tapasztalhatja, hogy a szemhéja is puffadtabbá válik, és ez árnyékokat okozhat a szem alatt, súlyosbítva a karikák kialakulását – fejtette ki a szakember.

Adeel Ul-Haq arra figyelmeztet, hogy nagyobb valószínűséggel alakulnak ki finom ráncok, csökken a bőr rugalmassága, ezért törekedjen arra, hogy éjszakánként körülbelül hét-nyolc órát aludjon, hogy segítse a bőr az önjavítását.

Az alvásszakértő arról is szót ejtett, hogy a hason vagy a háton való alvás milyen hatással lehet az arc szimmetriájára. Szerinte az, hogy alvás közben nyomást gyakorolunk az arcunkra, elősegítheti a mimikai ráncok kialakulását és elmélyülését, ami öregedést okoz. A szakember hozzátette, ha az arcát a párnához nyomja, azzal elősegíti a pattanások kialakulását.

Ami az ideális alvási pozíciót illeti, Adeel Ul-Haq azt javasolja, hogy háton, hanyattfekve aludjon. Mivel a legtöbben születésünktől fogva ugyanazt az alvási mintát tanuljuk és tartjuk meg, így nehéz lehet változtatni az alvási rutinunkon – írja a Mirror.

Kapcsolódó írásaink