Egészség

A WHO megnevezte a halálos betegségek kialakulásának fő okát

1,8 milliárd felnőttet fenyeget veszély

A mozgásszegény életmódot élők 30 százaléka fokozottan ki van téve a demencia, a rák, a cukorbetegség és más halálos betegségek kialakulásának – írja a sports.kz.

A WHO megnevezte a halálos betegségek kialakulásának fő okát
Képünk illusztráció
Fotó: Hans Lucas via AFP/Aline Morcillo

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) mondta ki az életet lerövidítő betegségek kialakulásának fő okát.

A különböző országok lakosságának fizikai aktivitását tanulmányozva ugyanis a tudósok arra jutottak, hogy minden harmadik ember olyan keveset sportol, hogy az az egészségét is veszélyzteti. A mozgásszegény életmód miatt a világon körülbelül 1,8 milliárd felnőttet fenyeget a 2-es típusú cukorbetegség, a szívbetegség, a rák és a demencia kialakulása.

A WHO ajánlása szerint könnyen tehetünk az egészségünkért azzal, ha legalább heti 2,5 órát, azaz napi 22 percet valamilyen fizikai aktivitársa szánunk.

Kapcsolódó írásaink