Belföld

Másfél száz önkéntes vonult be

A felsőoktatási továbbtanulási lehetőségeket támogató Önkéntes Katonai Szolgálatot ebben a hónapban több mint százötven fiatal választotta. Az érintettek a minap vonultak be alapkiképzésükre.

Másfél száz önkéntes vonult be
Egyre népszerűbbek a honvédség ajánlatai (képünk illusztráció)
Fotó: MH/Purger Tamás

Továbbra is nagyon népszerű a fiatalok körében Önkéntes Katonai Szolgálat, hiszen a legalább fél éven át tartó képzésen résztvevők tizenhat-harminckét pontot, a további fél – összesen egy – évre szerződők pedig akár hatvannégyig is eljuthatnak – emlékeztetett cikkében a Honvédelem.hu. Az orgánum aláhúzza, a minap több mint százötven fiatal vonult be a hadsereg laktanyáiba.

Az MH 1. Területvédelmi Ezred gödöllői objektumába húszan, Miskolcra és Nyíregyházára az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezredhez pedig harmincan érkeztek. A következő hetekben az újoncok az alapkiképzés során elsajátítják a legfontosabb katonai ismereteket, majd alaki és harcászati oktatáson és lövészeten vesznek részt.

Kapcsolódó írásaink