Belföld
Az EU alapítói ma nem ismernének rá arra a közösségre, amelynek a létrehozásán dolgoztak
Személyét ugyan sok vita övezi, de a magyar miniszterelnök rendelkezik vízióval, méghozzá egy olyan Magyarországról, amely a hagyományt és a szabadságot egyszerre képes érvényesíteni, valamint ellenáll az olyan kulturális őrületeknek, mint a genderelmélet – összegezte az Assumption University emeritus professzorának véleményét Orbán Balázs.
Daniel J. Mahoney az interjúban kifejtette: úgy véli, talán Churchill és Charles de Gaulle voltak a legnagyobb államférfiak a múlt századi Európában. Szerinte mély morális meggyőződés vezette mindkettőjüket, konzervatív személyiségek voltak, a „kommunizmus és nácizmus elleni harcukat nem valamiféle esetleges emberi jogi felfogás nevében vívták, hanem a szabadságra épülő keresztény civilizáció érdekében”. Kiemelte továbbá Konrad Adenauert, az NSZK első kancellárját, valamint az Európai Közösség alapítói közül Alcide De Gasperit és Robert Schumannt, hozzátéve: ők „ma nem ismernének rá arra a közösségre, amelynek a létrehozásán dolgoztak, amely ma a technokrácia és az agresszív vallástalanítás keveréke.”
Dicsérte a német Helmut Kohl kancellárt, Ronald Reagant és Margaret Thatchert. „Ha ma körbenézünk, azt hiszem, nem látunk ilyet. Illetve azt mondanám, hogy van egy politikus, akit ugyan sok vita övez, azért is, mert megpróbálja megóvni Európát a posztmodern, államokon túllépő gőzhengertől, megakadályozni, hogy Magyarország elveszítse kapcsolódását vallási és kulturális hagyományaival. Ebben a tekintetben Orbán Viktor rendelkezik vízióval egy olyan Magyarországról, amely a hagyományt és a szabadságot képes egyszerre érvényesíteni, valamint ellenáll néhány kulturális őrületnek, mint a gender körüli nevetséges vallásosság” – így indokolta a professzor, miért említi a 20. század nagy formátumú politikusaival egy lapon a magyar miniszterelnököt.