Belföld
Kilépett a Demokratikus Koalícióból a párt volt alelnöke
„Tíz nappal ezelőtt egy DK-hoz köthető oldalon közzétettem, hogy kilépek a DK-ból. Később levettem a posztot, mert a kilépésemről nem kívántam vitát nyitni” – írta közösségi oldalán Nagy-Huszein Tibor, az Agrárszövetség egykori főtitkára, aki a legutóbbi időkig a párt alelnöke volt. A Szeged melletti Balástyán élő politikus azt fejtegette, kilenc évvel ezelőtt csatlakozott a Demokratikus Koalícióhoz, és most hosszú vajúdás után érlelődött meg benne a távozás gondolata. Szerinte az ellenzék paradoxona az, hogy ugyan igaz az, hogy a DK a legerősebb ellenzéki párt, de nem annyira, hogy képes lenne megdönteni Orbán hatalmát. Másrészt a DK a legerősebb ellenzéki párt, ezért más nem képes megdönteni Orbán hatalmát. Ettől lett óriási a DK felelőssége, és ettől lett igaz, hogy a DK szervezeti, személyi ügyei már nem csupán a párt belügyei. Ebből az következik, hogy vagy meglépi azokat a szervezeti, személyi, tartalmi változásokat, amelyek ahhoz kellenek, hogy legalább hárommillió szavazó számára elfogadható legyen, vagy akarata ellenére is beleragad abba, hogy ő tartja hatalomban Orbánt.
Nagy-Huszein számára azonban csak az első út elfogadható. Mint írja: éveken át próbálta a párton belül elérni, hogy legalább beszéljenek a tagsággal erről a helyzetről, a változtatás szükségéről és lehetőségeiről. Rendre visszapattant azonban a falról. Hozzáteszi: nem voltam egyedül ezzel, sokan már korábban feladták, belefásultak, vagy kiléptek.
„Lássuk be, a DK vitathatatlan, de nagyon lassú erősödése egyáltalán nem vitt közelebb Orbán hatalmának megdöntéséhez. A Fidesz immár négy választáson nyert, és legnagyobb arányban épp a legutolsón. A DK »erősödése« mindent egybevetve egyáltalán nem jelenti az ellenzék erősödését, sőt. A többi ellenzéki párt többet veszített, mint amivel a DK erősödött” – fogalmaz Nagy-Huszein Tibor, majd hozzáfűzi, az erősödés látszólagos, csak a többi ellenzéki párthoz képest és leginkább azok rovására érzékelhető. Közben erodálódik a párt, mert bár jönnek újak, de közben elhagyják értékes tagok, aktivisták. A párt vezetése pedig képtelen ennek gátat szabni, vagy tán nem is akar. Az egykori alelnök szerint a párt működésében korlátozottan, inkább csak formálisan érvényesülnek a demokratikus alapelvek.
A DK házi híradója, a Nyugati Fény nem számolt be a volt alelnök kritikájáról és a pártból történő kilépéséről.