Főképpen a bunkóságról és a bolondságról fogok írni a következőkben, ezért jutott eszembe a következő fanyar viccecske. Kérdés: Mit tesznek a bunkó emberek télen a kocsijuk kerekére? Válasz: Tahóláncot. Ha túl durva, elnézést kérek, de maguk a történetek sem lesznek piskóták.
Abban nyilván egyetérthetünk, hogy a politikai publicisztikákban a szerzők nem szokták lebolondozni, lebunkózni a célba vett személyt. Még akkor sem, ha legszívesebben ezt tennék, mert olyan elképesztően agyament vagy faragatlan magatartást tanúsít.
Más azonban a helyzet, ha olyan emberek teszik ezt, akik az ország sorsa szempontjából komoly pozícióban vannak. Például miniszter vagy kormánypárti frakcióvezető, akiknek az is feladatuk, hogy jó modorból példát mutassanak. Őrködjenek a társadalom szemléletének, gondolkodásának tisztességén, s ne engedjék meg, hogy olyan emberek terjesszenek az emberi kapcsolatok alakítása szempontjából megengedhetetlen, torz dolgokat, amelyek révén némelyek – hasonló helyzetben – akár példaként is tekinthetnek egy politikai vezető kijelentéseire.
Mielőtt Gulyás Gergelytől és Németh Balázstól idéznék, idehozom Szentkirályi Alexandra Facebook-bejegyzését is, aki egy olyan április 27-i pódiumbeszélgetésre reagál, amelynek az a címe, hogy Családapák, akik támogatták feleségük karrierépítését. Mert képzeljék el, hogy a beszélgetés egyik résztvevője nem más, mint Magyar Péter. A szervezőknek ezúttal is felajánlom a citromdíjat. Nem a lócitrom-díjat, bár sokak szerint az sem lenne túlzás.
Szentkirályi Alexandra Facebook-oldalán tette fel a kérdést: „A feleségét bántalmazó Magyar Péternek van képe másoknak prédikálni?” Mint fogalmazott, „Magyar Péter cinizmusa új szintre lépett: fellép egy »Női Sikernap« nevű rendezvényen, és arról prédikál, hogyan kell egy férfinak támogatnia a feleségét. Ez az a Magyar Péter, aki lehallgatta, megalázta, bántalmazta a saját feleségét – fizikailag és lelkileg is, aki nadrágszíjjal, késsel, és ki tudja még mivel terrorizálta azt a nőt, akinek a sikerét sosem tudta elviselni, aki évekig a felesége hátán kapaszkodott fel többmilliós állásokba, aki a hírnevének alapjait a saját felesége elárulására, lehallgatására és zsarolására építette, aki a lájkokért, önfényezésért és a hatalomért bármire képes – még az országot is elárulni. (…) Ez nemcsak képmutatás, ez egy szégyentelenül hazug, manipulatív és cinikus színjáték – a magyar emberek, és különösen minden nő, feleség és édesanya felé is, aki valaha bántalmazás áldozata lett.”
Nézzük, hogy minősítette szintén Facebookján Németh Balázs azt a szitut, amikor Magyar Péter a minap egy bankügyintézővel üvöltözött, miután a Magyar Nemzeti Bank korábbi állításait leleplező kérdéseket tett föl neki.
„BÜDÖS BUNKÓ – felénk így hívják az ilyen figurákat. Ugye mindenki ismeri azt az embertípust, aki MEGVADUL, ha csak egy szemernyi hatalmat is kap a kezébe. Lehet portás, házmester, rendőr, munkahelyi kisfőnök, diákokat bokáztató matektanár, biztonsági őr, úszómester vagy akár villamosvezető… Ennél is durvább, aki azt hiszi, hogy egyszer majd lesz hatalma, és már előre játssza a nagyfiút. Agresszív, erőszakos, gőgös, »ki, ha én nem«… PÉLDÁUL, FEJHANGON ÜVÖLTÖZIK A NEMZETI BANK ÜGYINTÉZŐJÉVEL, ÉS MEG IS FENYEGETI, mert ő ezt is megteheti! Az ilyen embernek lehet jogi diplomája, budai lakása, szép autója, sok részvénye, lehetnek híres felmenői, beszélhet több nyelven, menőzhet akár szépirodalmi idézetekkel, ám ettől még egy ostoba, neveletlen, BÜDÖS BUNKÓ. Legalábbis felénk így mondják.”
Tiborcz István nem minősített, csak egyszerűen rávilágított újabb hazugságára. Visszautasította Magyar Péter vádját, miszerint ő állampolgársági kérelmet adott volna be az Egyesült Arab Emírségekbe. A miniszterelnök veje szerint hazugságokkal próbálja elterelni a figyelmet Magyar Péter saját ügyeiről. Rámutatott: „Kettőnk közül nem én írtam alá túlárazott szerződéseket egy állami cég nevében, nem én loptam el más telefonját, nem ellenem folyik bennfentes kereskedelem miatt vizsgálat, illetve nem én bújok a mentelmi jogom mögé, tekintettel arra, hogy nekem nincs.”
A fentiek egyértelműen igazolják, hogy Gulyás Gergely helyesen minősítette egykori barátját, amikor a Kormányinfón elmondta: „Volt, amiben vitatkoztunk egymással, de abban, hogy ő bolond, abban teljes volt közöttünk az egyetértés.”
Az ápolásra szoruló embernek azonban ezzel egérutat nyitunk az egészségesek világába, noha a szándékosság súlyosító körülményei alól semmilyen körülmények között nem menthetjük fel, elvégre az ország vezetésére készül.
Majd nézzük meg, milyen láncot tesz télen kocsija kerekére.
A szerző újságíró