Horváth K. József

Vélemény és vita

Brüsszelnek jelent

NAPI KOMMENTÁR

Olvasom Békés Márton Apró–Donáth-család: Párhuzamos életrajzok című tanulmányát, amely bemutatja Donáth Ferenc életútját. Az írásból egyértelműen kiderül, hogy a momentumos Donáth Anna nagyapja, Donáth Ferenc 1948 januárjától egészen 1951 februárjáig Rákosi Mátyás szeme és füle volt. Magyarán spiclije. Följelentett mindent és mindenkit, akit jónak látott, függetlenül attól, hogy valóban a kommunista rendszer ellen vétett-e vagy Donáth Ferenc csak úgy vélte.

A Békés-tanulmányt annak nyomán kezdtem el böngészni, hogy Donáth Anna – akiről jól tudjuk, hogy Brüsszel szeme és füle Magyarországon – elvitte Brüsszelbe a Magyar Péter-féle hanganyagot, hogy vizsgálják meg ott is, milyen valóságtartalma lehet az ott hallható szövegnek. Amit ugye Magyar Péter exfelesége, az akkor igazságügyi miniszter Varga Judit tudta nélkül, alákérdezős módszerrel készített el. Szinte szájába adva azokat a válaszokat, amiket ő hallani akart. Amiket – feltételezése szerint – ha később feljelentés tárgyává teszi, meg lehet vele buktatni a kormányt. Milyen ember, milyen magatartás?

Donáth így hozta nyilvánosságra a közösségi oldalán a spicliskedést: „A Magyar Péter által nyilvánosságra hozott hangfelvétel kivizsgálását kezdeményezzük az Európai Parlamentnél. A Magyar Péter által készített és nyilvánosságra hozott hangfelvétel sorsa továbbra is kérdéses. A kormánynak nincs válasza az elhangzottakra, a jelenlegi igazságügyi miniszter hallgat, az ügyészség terel. Varga Judit állításai nagyon súlyos bűncselekményekről szólnak, amiket a kormányzat és az ügyészség prominens szereplői követhettek el. Egy ilyen helyzetre csak egy független vizsgálat lehet a megnyugtató válasz. Ezért kezdeményezem az Európai Parlamentnél, hogy vizsgálják ki a Magyar Péter által kiszivárogtatott hangfelvételben elhangzottakat, különös tekintettel a magyar igazságszolgáltatás függetlenségére.”

Ezekre az állításokra nincsenek szavak. Persze arra különösen nincs, hogy egy Magyarországon történt esemény esetleges bizonyítékát, amelyet a független ügyészség jelenleg is vizsgál, kiviszi Brüsszelbe egy olyan testülethez, amely amúgy is gyűlölködve tekint Magyarországra, mert nem hajlandó elfogadni a nemzet érdekei elleni agresszív és erőszakosságba hajló akaratát.

Milyen független vizsgálatot tud elvégezni az Európai Parlament, ahol eleve többségben vannak a baloldaliak, akik ilyen-olyan fedőnév alatt egytől egyig kommunisták. Pont olyanok, mint Donáth Anna maga.

A Momentum elnöke örvendezik: „Két következménnyel nagyon gyorsan számolhatunk. Az uniós szinten elindult jogállami eljárások ilyen körülmények között nem tudnak megnyugtató módon lezárulni, és ez nemcsak a Magyarországnak járó uniós forrásokat veszélyezteti, hanem az ország EU-tagságát is megkérdőjelezheti.”

Azaz nincs szó másról, csak arról, hogy Donáth és momentumos társasága minél nagyobb károkat okozzon annak az országnak, amelynek polgárai őket megválasztották azért, hogy a magyar érdekeket szolgálják. Donáth és Cseh épp a közelmúltban büszkélkedtek azzal, hogy mennyit dolgoztak azon, hogy a magyaroknak zárolják a pedagógusok béremelését szolgáló forrásokat. Csak ez a két legutóbbi eset is jelzi, hogy Donáthék azért vannak kint, hogy a hazájukat víz alá nyomják. Még arra is képesek, hogy az ország EU-tagságát is megkérdőjeleztessék a Soros György zsoldjában álló EP-képviselőkkel és a bizottság tagjaival.

Éppen azt akarják elérni, amivel Orbán Viktort ők vádolják rendszeresen. Noha Orbán minden alkalommal leszögezi, hogy szó sincs arról, hogy Magyarország kilépjen az Európai Unióból. Mert a tagság a magyarok döntő többségének akarata.

Olyan hazug állításokat is megfogalmaz Donáth a Facebookján, amely semmiben nem különbözik attól, ha valaki feljelenti a saját hazáját. Ezt mondja: „Abban az országban, ahol ilyen nyíltan tapossák meg a jogszabályokat, követnek el bűncselekményeket kormányzati szereplők, tisztességes vállalkozások nem fognak befektetést hozni, és a tisztességes magyar és külföldi tulajdonú vállalkozások elkezdik keresni a menekülés lehetőségét. Nem pusztán erkölcsi összeomlást látunk, hanem gazdasági összeomlás is fenyeget.”

A valóság természetesen most is szembemegy Donáthtal. Aki maga is nagyon jól tudja, hogy Magyarország az új európai gazdasági korszak nyertesei közé tartozik. De jobban esik neki a magyarokat hergelni, becsmérelni, összeomlásról beszélni, hazája ellenségeként hazája ellen dolgozni.

Persze tudjuk, az alma nem esik mesze a fájától.

A szerző újságíró