Már hozzászoktunk ahhoz, ha aljas pofátlanságról van szó, akkor csak Gyurcsány lehet az elkövető. De lám, hasonlóan minősített aljaskodásra a svéd diplomácia vezére is képes. Miközben azért gazsulálnak, hogy támogassuk a NATO-csatlakozásukat, aközben kétségbe vonják a demokrácia minőségét Magyarországon és tekintélyelvűségről mernek beszélni.
Szijjártó Péter írta levelében svéd kollégájának, Tobias Billströmnek a következőket. „Most pedig, tisztelt Miniszter úr, ezek a képviselők azt olvasták a hírekben, hogy az állami alapítvány által működtetett UR biztosította iskolai tananyaguk részeként súlyos vádakat és hamis információkat terjesztenek a svédországi iskolákban a diákoknak, azt sugallva, hogy a demokrácia az elmúlt években hanyatlásnak indult Magyarországon.”
A dolog azért különösen érdekes, mert egy tananyag nem lehet elszólás, véletlenszerű kinyilatkoztatás. Annak megjelentetésére készülni kell. Ki kell gondolni, meg kell fogalmazni a szöveget, jóvá kell hagyni, ki kell nyomtatni és el kell juttatni a diákokhoz. Ami alsó hangon is legalább egy év, de inkább több. Magyarán erre a magyarok elleni merényletre a svéd kormány, annak oktatásügyi ága már egy jó ideje készült.
Ehhez képest már-már nemzetközi botrányt gerjeszt a nemzetközi baloldal abból, hogy vannak magyar parlamenti képviselők, akiknek nem tetszik Svédország magyarokkal szembeni magatartása. Szerinte a svédek kikérik maguknak, hogy ilyesmiről egyáltalán szó lehet a magyar parlamentben, miközben pofátlanul újabb és újabb jelét adták annak, hogy másodrendű demokráciák vagyunk. Hogy lenéznek minket. Legutóbb az ominózus videóban keltették hazánk rossz hírét.
Épp úgy, ahogy Gyurcsányék teszik. Verik a tam-tamot, hogy miért nem emeli föl a kormány a pedagógusok fizetését, miközben bevallottan ők azok, akik ellene agitálnak az EU-ban, hogy Brüsszel kifizesse a magyaroknak járó – nem adható – sok milliárd eurós forrást. Persze, egy alja csapatban fociznak.
Szijjártó Facebookján emlékeztetett, hogy Tobias Billström az utóbbi időben több találkozót is kezdeményezett a NATO-csatlakozás országgyűlési jóváhagyásának megvitatása érdekében. Szijjártó: „Ezen alkalmakat arra használtam fel, hogy elmagyarázzam Önöknek a svéd politikusok által felhozott súlyos, elfogult, tisztességtelen és igazságtalan vádak sorozatának felettébb negatív fogadtatását. Ezek a vádak megkérdőjelezték politikai rendszerünk demokratikus jellegét, valamint a magyar emberek ahhoz való érettségét, hogy saját országuk jövőjéről döntsenek.”
Szijjártó nyomatékosította, hogy a magyar parlament képviselői demokratikus versenyben szerezték mandátumukat. Választókerületükben az életszínvonal javításán dolgoznak, ennek eredményeként pedig sokan közöttük négyszer, ötször, sőt hatszor is megkapták az emberek támogatását.
„Ha azt hallják, hogy az Önök politikusai ezt antidemokratikusnak vagy tekintélyelvűnek ítélik, akkor nem kell meglepődni azon, ha ezt sértésnek tekintik.”
Persze elképzelhető, hogy a svédek a művelt Nyugaton szentek és sérthetetlenek. Vagy legalábbis annak tartják magukat. Nekik mindent szabad, még akkor is, hogy közben többször két lábban beletipornak más népek lelkivilágába. Vagy tán olyan hülyének tartanak bennünket, hogy azt gondolták, a tankönyvi demokráciadeficit-oktatást észre sem fogjuk venni?
Ez pont az a szélsőségesen kidagadt egójú magatartás, amit az Európai Unió képvisel Magyarországgal szemben. Visszatartja a nekünk járó pénzeket, a külső határok megvédésről papol, de amit Magyarország csinál 2015 óta, ahhoz jószerével egy fillérrel nem járul hozzá, noha a kerítésünk magát Európát, benne Svédországot is védi, amire több mint 600 milliárd forintot költöttünk eddig.
Ez is olyan pofátlanság, amire nincsenek szavak.
Mert mindenáron el akarják érni, hogy jobb híján a migránsáradat döntse meg Orbán rendszerét. Ezért mesterkednek a kötelező kvóták bevezetésében is. Hogy a genderpropaganda elterjesztése szándékáról ne beszéljünk. Ennek jegyében olyan nagykövet asszonyt küldtek ide az amerikaiak, aki férfiruhát hord. Elhozta a férjét is, aki húsz éve hitvestársa, továbbá a Pride alkalmával a részvevőknek tartott kerti partit.
Lehet, hogy ez Amerika egyes, főleg demokrata köreiben menő, ahogy a háború is, ám a magyarok ebben nem partnerek. A magyarok nem a halálgyárra szavaznak, hanem a békére.
Úgy gondolom, hamarabb jutnánk dűlőre a svédekkel is a NATO-tagság ratifikálása ügyében, ha felhagynának a magyarok elleni áskálódásukkal és a békére szavaznának a háború helyett.
Clemenceau mondta: „Könnyebb háborúzni, mint békét kötni.” Hát ez az, Nyugaton csak a pénz érdeke számít, az emberélet nem. El kéne ezen gondolkodni svéd barátainknak is. Bár akinek ilyen barátai vannak, ellenségekre nincs is szüksége.
A szerző szerkesztő