Őry Mariann

Vélemény és vita

Az égbe törünk

Ez megijeszti a nyugati liberálisokat, hiszen ők azt akarják, hogy „tudjuk, hol a helyünk”. Ahhoz szoktak a nyugati liberális elitek, hogy ők diktálják az EU irányvonalát

„A nyugati liberálisok nem tudják elfogadni azt, hogy a nyugati civilizáción belül létezik egy konzervatív, nemzeti alternatíva, amely a mindennapi élet szintjén sikeresebb, mint a liberálisoké.”

Orbán Viktor helyesen nevezte meg a fő okát annak, miért került a világ figyelmének középpontjába kis közép-európai országunk. Amikor a múlt héten Tucker Carlsonnak nyilatkozott, a miniszterelnök amerikai tévénézők mil­lióit érte el.
Magyarként nem lehet túlértékelni a Tucker Carlson Tonight című műsorban levetített interjú jelentőségét. Az amerikai tévénézőknek végre lehetőségük adódott Orbán saját szavait hallani, a main­stream liberális média leplezetlen hazugságai és folyamatos rágalmazásai nélkül.

Két évvel ezelőtt Donald Trump akkori elnök a Fehér Házban fogadta Orbán Viktort, találkozójuk előtt azonban a sajtó kérdéseinek zöme az elnöknek szólt. Washingtoni kollé­gáinknak lehetőségük volt Orbánnak magának feltenni kérdéseket, de ismét csak az derült ki, hogy a liberális médiát nem igazán érdeklik a tények. Festettek egy képet Orbánról, és nem hagynák, hogy a valóság belerondítson.

A liberális kommentátorok eszüket vesztették, amikor Carlson bejelentette, hogy Budapestre utazott, és Orbán Viktorral beszélgetett. Hirtelen úgy tűnt, az Egyesült Államokban több a Magyarország-szakértő, mint Magyarországon a magyar. A legtöbb cikk és tweet az igénytelen, tájékozatlan újságírás, az arrogancia, a felsőbbségtudat példája volt. A szigorú tényellenőrző szabályaikra oly büszke mainstream médiumok is terjesztettek álhíreket a látogatással kapcsolatban.

A leginkább lenyűgöző az volt ezekben a nevetséges írásokban, hogy szerintük az amerikai konzervatívok és Trump-támogatók Magyarország példáját követhetik. Íme egypár beszédes példa: „Az auto­riter miniszterelnök, Orbán Viktor minden, amit az amerikai autoriterek szeretnék, hogy Trump legyen” – figyelmeztetett a Slate.

„Tucker Carlson Magyarországról jelentkezik, mert annak auto­riter, bevándorlóellenes vezetője példaként szolgál az amerikai szélsőjobbnak” – magyarázta az Insider. „Az amerikai konzervatívok Orbán Magyarországa után sóvárognak” – fogalmazott a Washington Post. „Tucker Carlson egymásra találása Orbánnal sötét pillantás abba a jövőbe, amit a MAGA akar” – tette hozzá hisztérikusan a Daily Beast, utalva a Donald Trump körüli MAGA, azaz Make America Great Again mozgalomra.

Ez azért hízelgő, nem? Egy tízmilliós közép-európai ország vagyunk, a miniszterelnökünk pedig képes megfordítani az amerikai politika alakulását. Ez elég menő.

Egyes tweetek szerint „dermesztő” a lehetőség, hogy az amerikai konzervatívok kövessék Magyarország példáját. A liberálisokat megrémiszti a gondolat, hogy egyre több ember ismeri fel, hogy a nyílt társadalmaiknak van sikeres konzervatív alternatívájuk. Az illegális bevándorlást meg lehet állítani. A gyerekeidnek nem kell részt venniük a Draq Queen Story Hour eseményein, ahol transzvesztiták olvasnak nekik meséket. Az identitásodat, az örökségedet, a családodat meg lehet védeni. Nem fognak eltörölni, ha nem értesz egyet a liberális dogmákkal. Az emberek rendszeresen elmondhatják a véleményüket a nemzeti konzultá­ciókon és népszavazáson, hogy bebizonyosodjon, a kormány valóban maga mögött tudhatja az emberek támogatását olyan kérdésekben, amelyek generációkra meghatározzák az ország jövőjét. Ez mind lehetséges!

De a liberálisoknak ez „dermesztő”. Miért félnek ezek az úgynevezett demokraták ennyire az emberektől? Paradoxonnak tűnik, de nem az. A liberálisok meg akarják mondani az embereknek, hogy mit csináljanak, mert meggyőződésük, hogy jobban tudják, mi a jó nekik. El akarják törölni a nemzetállamokat, identitásokat, családokat, és minden akadályt, ami az útjukban áll. Folyton az emberi jogokról beszélnek, de Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban az emberek egyre inkább úgy érzik, másodrangú állampolgárokká válnak a saját hazájukban. Orbánt ócsárolják, de valójában ők azok, akik elveszik a szólás és a gondolat szabadságát.

A magyar konzervatívok egyetlen más országnak sem akarják előírni, hogyan éljen. Orbán Viktor miniszterelnök ezzel kapcsolatban mindig is nagyon világos volt. Ha a nyugat-európai országok a tömeges bevándorlással akarják kezelni demográfiai és munkaerőpiaci problémáikat, az az ő dolguk. De ezt ne kényszerítsék ránk! Mellesleg a saját né­peikre se kényszerítsék anélkül, hogy megkérdeznék őket.

Magyarország saját példájával mutatja az utat. A magyar modell sikeres. Lehetséges megállítani az illegális migrációt, és lehetséges egyszerre támogatni a családokat és gazdasági növekedést produkálni. A szocialisták és liberálisok Magyarországon azt mondták nekünk, merjünk kicsik lenni, de mi merünk nagyok lenni.

Ez megijeszti a nyugati liberálisokat, hiszen ők azt akarják, hogy „tudjuk, hol a helyünk”. Ahhoz szoktak a nyugati liberális elitek, hogy ők diktálják az EU irányvonalát, és megrémültek, amikor a saját állampolgáraik elkezdtek kérdéseket feltenni, mint például ezt: „Ha Magyarország meg tudja tenni, akkor mi miért nem?”

A Carlson magyarországi utazásával kapcsolatos dühös tweetek erősen emlékeztettek Mark Rutte holland miniszterelnök hozzáállására, aki azt mondta, Magyarországnak vissza kell vonnia a gyermekvédelmi törvényt, és le kell térdelnie. Orbán Viktor megismételte, amit nem sokkal korábban mondott, amikor egy sajtótájékoztatón arról kérdezték, hogy a magyar válogatott nem térdelt le foci Eb meccsei előtt: „A magyar ember a Jóisten előtt térdel le, a hazája előtt térdel le, és ha megkéri a szerelme kezét.”

Ez nem az a hozzáállás, amit a liberálisok várnak tőlünk. Hogy mer egy kis közép-európai – vagy az ő szótáruk szerint kelet-euró­pai – ország túllépni a saját súlyán? Rutte követelései, a dühös tweetek Carlson látogatásáról, ez mind ugyanaz a viselkedés. Ha meg akarjuk védeni magunkat az agyak – és a piacok! – agresszív libe­rális gyarmatosításától, valóban hinnünk kell benne, hogy lehetséges megállítani azt. Ahogyan azt Tucker Carlson is megállapította a határnál tett látogatása után, az illegális bevándorlás megállítása nem igazán pénz vagy technológia kérdése, hanem mindenekelőtt a politikai akaraté. Nos, bennünk megvan ez az akarat. A politikai verseny – ahogy Orbán mondta az interjúban – még nincs lefutva, Nyugat-Európában sem.

A harcnak nincs vége. Mi pedig az égbe törünk.

(Az írás eredetileg angol nyelven, a The American Conservative portálján jelent meg.)

(A szerző főmunkatárs)

Kapcsolódó írásaink

Bán Károly

Bán Károly

Kamu Karácsony

ĀKamuGeri belesétált Fletó csapdájába. Gyurcsány Ferenc az évek során a szisztematikusan összetákolt teljes összefogással feltétel nélküli kapituláció­ra kényszerítette az ellenzéki pártokat

Galsai Dániel

Galsai Dániel

Görcsoldó

ĀFricska. Komikus, ahogy Vágó István görcsösen védeni próbálja politikai szektáját