Tudomány
Koronavírus ellen az 5 másodperces antibakteriális kesztyű az új találmány
Olyan új anyagot fejlesztettek ki a Rice Egyetem kutatói, ami vírusölő hatású, így a kórokozók majdnem 100 százalékát képes elpusztítani. Ez azt jelenti, hogy a kesztyű a Covid ellen is hatékony védelmet ad. Az önfertőtlenítő szövet külső oldala képes felmelegedni, ezzel elpusztítva a vírusokat, miközben a bőrrel érintkező része hűvös marad. A kesztyű új távlatokat nyit az egészségügyi védőfelszerelések gyártásában, illetve a karbonlábnyomot is csökkenti.
A Rice Egyetem mérnökei által kifejlesztett textilalapú anyag Joule-fűtéssel fertőtleníti a felületét a koronavírusoktól, például a SARS-CoV–2-től – olvasható a Rice Egyetem honlapján. A hatékonysága 99,9 százalékos. A kutatók szerint egyetlen darab kesztyűvel akár 20 kilogrammnyi PPE-hulladék kialakulását lehet elkerülni, hiszen kiváltja az egyszer használatos gumikesztyűket.
A keletkező hulladék mennyisége, illetve az ellátási láncok megakadása ébresztett rá minket, hogy szükség van újrahasznosítható egészségügyi eszközökre – mondta a Rice Egyetem végzős gépészmérnök hallgatója, Marquise Bell, aki a kesztyűről szóló tanulmányt írta. Hozzátette, hogy a speciális kesztyűben az az egyik legjobb, hogy nincs szükség az utólagos tisztítására, mivel az eszköz önmagát fertőtleníti – írta a Laboratory Equipment.