Történelem

Régészek piramisszerű bronzkori építményt tártak fel az eurázsiai sztyeppéken

A piramis nagy pontossággal épült

A 2014 óta végzett korábbi ásatások során hun és szaka kori sírhalmok csoportjait azonosították, amelyek kerámiaedényekből, ételáldozatokból és bronzgyöngyökből álló temetkezési mellékleteket tartalmaztak – írja a HeritageDaily.

Régészek piramisszerű bronzkori építményt tártak fel az eurázsiai sztyeppéken
Képünk illusztráció
Fotó: NorthFoto

Az Eurázsiai Nemzeti Egyetem sajtóközleménye szerint a régészek egy hatszögletű piramisra utaló bizonyítékokat tártak fel, amely a korai bronzkorból, Kr. e. 2000 körülről származik.

„A piramis nagy pontossággal épült – mondta Ulan Umitkalijev, az ENU régészeti és etnológiai tanszékének munkatársa. – Ez egy nagyon kifinomult és összetett építmény.”

A kutatók szerint az építmény hatszög alakú, és mind a hat oldala 12,8 méter hosszú. A belső térben számos kör alakú elem található, míg a külső falakon állatok, különösen lovak ábrázolása látható.

Az ásatások során kerámiákat, arany fülbevalókat és különböző ékszereket is feltártak. Az építmény körül talált lócsontok arra utalnak, hogy a ló kultuszához kapcsolódott, amely az eurázsiai sztyeppén élő népek által istenített fontos állat volt.

Kapcsolódó írásaink