Történelem
Stonehenge szomszédságában egy óriási új temetőt tártak fel
A helyszín a neolitikumtól a bronzkorig, sőt a szász korszakig terjed

A felfedezést Salisbury Harnham külvárosának peremén, egy tervezett lakóépület építésekor tette a Cotswold Archaeology csapata.
Számos ember alkotta szerkezetet tártak fel, amelyek az ókori brit történelem legkülönfélébb korszakaiból származnak. A kerek talicskák egy részét először a neolitikumban, más néven „új kőkorszakban” készítették, bár legtöbbjük a korai bronzkorból származik (i.e. 2400-1500).
A lelőhelyen található emberi maradványok nagyrészt megsemmisültek az évszázados mezőgazdasági művelés következtében, de legalább 10 temetkezi helynek és három urnázatlan hamvasztásnak sikerült érintetlenül maradnia
Az ásatás egy másik része feltárt egy művelési teraszt, amely valószínűleg a vaskori időszakból származik, valamint egy késő bronzkortól vaskorig terjedő település területét.
Az egyik régebbi neolitikus gödörben gímszarvasagancsokat találtak. A kutatók alaposan megvizsgálják ezeket a csontleleteket. Valószínű hogy dísztárgyak, szerszámok vagy fegyverek készítésére gyűjtötték őket.
Úgy tűnik, hogy a maradványok egy része a szászok korából származik, az észak-európai telepesek egy csoportjától, akik csak az i.sz. 5. század körül érkeztek Angliába a római uralom összeomlása után. A lelőhely ezen része egy faépületet, egy víznyelőt, szász kerámiát, vaskéspengéket és esetleges római kerámiát tartalmaz.
A Stonehenge vitathatatlanul a leghíresebb őskori emlékmű Angliában, de biztosan nem ez az egyetlen régészeti lelőhely a Salisbury-síkságon.