Történelem

Titkos kamrákat fedeztek fel a gízai nagy piramisban, elképesztő rejtélyre derült fény – VIDEÓ

Kevés rejtélyesebb építmény létezik az emberiség történelmének során, mint az Egyiptomban található gízai nagy piramis

A gízai nagy piramis körülbelül 4500 éves lehet, kutatók és szakértők szerint 27 évig építhették, Khufu fáraó számára. A kolosszális és elképesztő építmény egyfajta átvezető hídként funkcionált az elhunyt király számára a túlvilág felé – írja a promotions.hu.

Titkos kamrákat fedeztek fel a gízai nagy piramisban, elképesztő rejtélyre derült fény – VIDEÓ
A gízai nagy piramis
Fotó: Wikipedia

A 139 méter magas piramisban – amely egyébként a ókori világ hét csodájának egyik oszlopos tagja – négy kamráról tud a közvélemény – a király terméről, a királynő terméről, a nagy galériáról illetve egy alsó kamráról, amelynek a lényegéről a mai napig vitatkoznak az egyiptológusok - írta meg a promotions.hu.

Múmiát egyébként sosem találtak a piramisban, a király termében egy megrongált sírszerűségre leltek, tehát vagy kifosztották a termet a 18. századra, amikor feltárták a nagy piramis kamráit, vagy pedig nem is sírként funkcionált az építmény – erről a mai napig vitatkoznak a szakértők.

Amiről azonban meglepően keveset tud a közvélemény, azok az úgynevezett tehermentesítő kamrák, amelyből öt is van a király terme felett.

Objektum doboz

Mint írják, a rejtélyes kamrák a tudósok szerint újabb bizonyítékok arra, hogy az ókori civilizáció emberei intelligensebbek voltak, mint hinnénk, hiszen a mai napig nem tudjuk pontosan, hogyan szállították a korabeli eszközökkel ilyen tempóban a többtonnás köveket, és csiszolták, vésték azokat ennyire pontosan, illetve makulátlan elhelyezéssel. Arról ne is beszéljünk, hogy több száz méteres magasságokba kellett ezeket az óriási kőtömböket felhúzni és a helyükre illeszteni, tökéletes matematikai pontossággal, amely még a mai tudomány és modern technológia segítségével is bonyolult feladat lenne.

Kapcsolódó írásaink