Tech
Kínában olyan drónt fejlesztenek, amely korlátlan ideig a levegőben marad
Kevés technikai részletet osztottak meg

Fontos megjegyezni, hogy több másik ország mellett Kína is olyan, nagy teljesítményű lézerrendszereket fejleszt, amelyek segítségével az ellenséges drónokkal kívánják felvenni a harcot, ám Li Xuelong professzor és kollégái az Északnyugati Műszaki Egyetemen teljesen máshogy közelítik meg a drón–lézer kapcsolatot.
A kutatócsoport ugyanis azon gondolat menetén kezdett bele a fejlesztésbe, hogy ha egy drónt egy fotoelektromos átalakító modullal látnak el, amely a fényenergiát elektromos energiává alakítja, úgy egy nagy energiájú lézersugár nem csupán követni képes azt, de távolról is működtetheti.
A csapat megosztotta, hogy egy nemrég elvégzett kísérlet során sikeresen kombinálták az autonóm töltési folyamatot intelligens jelátviteli és -feldolgozási technológiával, ezzel demonstrálva az optika által vezérelt drónok korlátlan élettartamának lehetőségét.
A drónok levegőben történő követése azonban egy megoldásra váró probléma volt, amelyre azt a megoldást találták, hogy kifejlesztettek egy intelligens, vizualitáson alapuló követési algoritmust, amely valós időben, repülés közben követi a drónokat.
Ennél több technikai részletet azonban nem kívántak megosztani, miután nagy eséllyel katonai célokra is fel akarják majd használni. A kutatócsoport annyit elárult, hogy három tesztet végeztek terepen: beltéri repülést, kültéri nappali repülést, valamint egy kültéri éjszakai repülést. Közlésük szerint a drónok minden tesztet sikeresen végrehajtottak.