Sport

Tüntetés miatt halasztás

Kézilabda. A német válogatott két pontot szerzett az Eb-középdöntőben

Zavargások miatt szombatról vasárnapra halasztották a Franciaországban zajló női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének két nantes-i mérkőzését.

 A tervezett tüntetések miatt nem lesz megközelíthető a helyi sportcsarnok, ezért a házigazda és világbajnok francia válogatott nem ma, hanem vasárnap 15 órától játszik Svédországgal, az olimpiai címvédő orosz csapat pedig 18 órától mérkőzik Szerbiával.  A párizsi zavargások miatt a francia labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában hat mérkőzés is elmarad.

A kézilabda-Eb középdöntőjének magyar érdekeltségű csoportját Nancyban egyelőre nem érintik a tüntetések. Kim Rasmussen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya úgy döntött, hogy az irányító Lakatos Rita visszakerül a tizenhat fős keretbe. Csapatunk a címvédő norvég válogatott ellen kezdett a középdöntőben, a mérkőzés lapzártánk után fejeződött be. Kovacsicsék vasárnap (15 óra, tv: M4) a németekkel, majd jövő szerdán a románokkal mérkőznek. A csoportunk nyitómérkőzésén Németország magabiztosan, 29–23-ra nyert a spanyol válogatott ellen, így megmaradt az esélye az elődöntőbe jutásra.