Sport

Sírás és ünneplés is lehet Győrben

Kézilabda. A Veszprém Párizsban a PSG, a Szeged hazai pályán a német Kiel ellen játszik a férfi Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

Felemás reménnyel várhatják a magyar szurkolók a hét végi európai kupamérkőzéseket, mert a három női csapatunk közül talán a Győr harcolhatja ki a négyes döntőbe jutást a Bajnokok Ligájában, az FTC a KEK-ben, az Érd az EHF-kupában esélytelen az elődöntők visszavágóin. A férfi BL negyeddöntőjében a Veszprém a PSG otthonában játszik, a Szeged pedig a Kiel csapatát fogadja.

lekai
A Veszprémnek Lékai Máté gólerős játékára nagy szüksége lesz Párizsban (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)

Kevesen gondolták volna a női Bajnokok Ligája-sorozat elején, hogy a címvédő Győrnek hatalmas bravúrra lesz szüksége, hogy bejusson a májusi, budapesti négyes döntőbe. Az ETO-nak hatgólos hátrányt kellene ledolgoznia a macedón Vardar Szkopje ellen a szombat délutáni (16.30 óra, tv: Digisport1) visszavágón az Audi Arénában.

„Sok nehéz csatát megvívtunk már, voltunk már hasonlóan nehéz helyzetben – mondta Heidi Löke, a Győr beállósa –, nem ismeretlen számunkra az, hogy hátrányt kell ledolgoznunk. Ami tőlem telik, megteszem, az utolsó pillanatig fogok küzdeni.” A magyar bajnok anyagi helyzete továbbra is stabil, mert az Audi Hungaria Motor Kft. a következő három évben is a Győr névadó szponzora lesz.

A női KEK-ben a 2011-es és 2012-es kiírás bajnoka, az FTC, az EHF-kupában pedig az Érd elveszítette a döntőbe kerülés reményét, mivel a Fradi hét, az Érd négy góllal kapott ki hazai pályán az elődöntő első felvonásán.

A férfi BL negyeddöntőjében a Veszprém vasárnap (17.30, Digisport1) azzal a PSG-vel találkozik idegenben, amelyet egy évvel ezelőtt gond nélkül, kettős győzelemmel kiejtett. A világsztárokkal teletűzdelt párizsiak fogadkoznak, hogy most megmutatják, nemcsak egyénileg, hanem csapatként is képesek extra teljesítményre.Nagy László játéka, kézsérülése miatt, kérdéses.

A Szeged vasárnap (19.15, tv: Digisport1) a Bundesligában első THW Kielt fogadja. Nem kedvező, hogy a szegediek nem számíthatnak két alapemberükre, a spanyol Niko Mindegiára és a svéd Jonas Källmanra.