Rafael Nadal salakon a király

Tenisz Harmadszorra megnyerheti első Grand Slam-serlegét a világranglistát vezető román Simona Halep a vasárnap kezdődő Roland Garroson

Tizenegyedszer győzhet a vasárnap kezdődő 117. francia nyílt teniszbajnokságon a címvédő spanyol Rafael Nadal. A sokhiányzós női mezőnyben két elveszített döntő után Simona Halep harmadszorra talán feljut a csúcsra.

nadal
A spanyol Rafael Nadal 2005 óta tízszer győzött a Roland Garroson (Fotó: Reuters/Tony Gentile)

Kiváló formában várhatja a vasárnapi rajtot Rafael Nadal, aki az idei salakszezonban megszerezte 11. elsőségét Monte-Carlóban, majd Barcelonában és Rómában is győzött.

A 31 éves salakkirály 79/2-es győzelmi mutatóval büszkélkedhet a Roland Garroson, amelyen tavaly pályafutása során harmadszor, szettveszteség nélkül nyert Grand Slam-versenyt – erre rajta kívül csak a legendás Björn Borg volt képes. A világelső tizenegyedik párizsi győzelmével 2,2 millió euróval növelheti a bakszámláját.

Ebben nem akadályozhatja meg a hússzoros GS-bajnok svájci Roger Federer – aki ismét kihagyja a salakszezont – és a tavaly Wimbledon óta harcképtelen Andy Murray sem, aki januári csípőműtéte után a füvespályás idényben tér vissza. A 2016-os bajnok, Novak Djokovic könyöksérülés után nehezen lendült formába, de Rómában már elődöntőt vívott Nadallal. Meglepetést szerezhet viszont a 21 éves Alexander Zverev, aki Münchenben és Madridban nem talált legyőzőre, a római döntőben pedig nagy csatában kapott ki Nadaltól.

A női mezőnyben nincs kiemelkedő esélyes. A párizsiak kíván­csian várják, hogy a huszonháromszoros Grand Slam-győztes Serena Williams szülési szabadsága után milyen formában játszik majd salakon. A 2014-ben és 2017-ben döntős román világelső, Simona Halep megszerezheti első GS-címét. Favoritként emlegetik a római címét megvédő ukrán Jelina Szvitolinát is, aki már negyedik a WTA-rangsorban. Két magyar játékosnak szurkolhatunk: Babos Tímea a világranglista harminchetedikjeként ezúttal is alanyi jogon főtáblás, első ellenfele a spanyol Lara Arruabarrena (95.) lesz. A férfiaknál a 60. helyen álló Fucsovics Márton életében először kezd a Garros főtábláján, méghozzá a kanadai Vasek Pospisil (88.) ellen. A nyíregyházi játékos főpróbája remekül sikerült, bejutott a döntőbe a genfi férfi salakpályás tenisztornán, miután a pénteki elődöntőben, szetthátrányból fordítva, 2:6, 6:4, 6:1-re legyőzte a hatodik helyen kiemelt amerikai Steve Johnsont. A mai döntőben a német Peter Gojowczyk (49.) lesz Fucsovics Márton ellenfele. A 26 esztendős játékos 34 év óta az első magyar férfi teniszező, aki finálét játszhat ATP-versenyen.