Sport

Korán búcsúzott Muguruza New Yorkban

Tenisz

A US Open harmadik napjának egyik legnagyobb eseménye az volt, hogy egy kisebb eső miatt felavatták a 23 771 férőhelyes Arthur Ashe Stadion idén elkészült, 150 millió dolláros tetőszerkezetét.

 Az öt perc alatt bezárt tető alatt az első mérkőzést a spanyol Ra­fael Nadal vívta, aki könnyedén verte az olasz Andreas Seppit.

A Roland Garros-címvédő Garbine Muguruza és a wimbledoni döntős Milos Raonic is kiesett az amerikai nyílt teniszbajnokság második fordulójában. A harmadik helyen kiemelt spanyol Muguruza negyedik fellépésén sem jutott a US Open harmadik körébe, mivel meglepetésre két szettben kikapott a világranglistán 48. lett Anastasija Sevastovától úgy, hogy harmincnyolc rontott ütése volt.
A kanadai Raonic a második szettben csuklóját és alkarját kezdte fájlalni, görcsök gyötörték, s végül négy játszmában alulmaradt a selejtezőből érkező amerikai Ryan Harrisonnal (120.) szemben. A montenegrói származású Raonic 15 kettős hibát ütött.


Tízéves büntetés

Nem látogathatja tíz évig a US Open mérkőzéseit az a néző, aki szerdán bemászott az egyik pályára. A szurkoló a 13-as pályára ugrott be egy falon át Katerina Bonderenko és a kínai Cseng Szaj-szaj mérkőzése után, és megindult az ukrán játékos felé. Két biztonsági őr azonban útját állta, lefogta, majd bilincsben vitték el a rendőrök. A versenyigazgatóság később tíz évre kitiltotta a Flushing Meadows-i létesítményből.
A második fordulós meccset Bondarenko nyerte meg 5:7, 7:6, 7:5-re.